Türkiye-ABD Çalışma Yemeği -ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ricciardone: -"Amerika Türkiye'nin…

  • Yazı boyutu
Türkiye-ABD Çalışma Yemeği
  -ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ricciardone:
  -"Amerika Türkiye'nin…

Türkiye-ABD Çalışma Yemeği -ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ricciardone: -"Amerika Türkiye'nin dinamizmine güvenini bir kere daha tekrar etmektedir, Türkiye'nin geleceğine güven duymaktadır, Türkiye'yi çok önemli bir yatırım ve ticaret ortağı olarak görmektedir. Türkiye'nin de Amerika'yı bu şekilde gördüğünü biliyoruz. Bölgesel bir dram yaşansa bile biz buradayız"

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, ABD'nin Türkiye'nin dinamizmine güvenini bir kere daha tekrar ettiğini belirterek, "Amerika Türkiye'nin geleceğine güven duymaktadır. Türkiye'yi çok önemli bir yatırım ve ticaret ortağı olarak görmektedir. Türkiye'nin de Amerika'yı bu şekilde gördüğünü biliyoruz. Bölgesel bir dram yaşansa bile biz buradayız" dedi.
     "Türkiye-ABD Çalışma Yemeği" nde konuşan Ricciardone, çok önemli bir organizasyon için İstanbul'da toplanmış olunmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, toplantıda Türk iş dünyasının liderlerinin bulunduğunu söyledi.
     Ricciardone, devletler arası görüşmelerin yarın gerçekleşeceğini hatırlatarak, "Biz de bunun yolunu açmak için buradayız. Amerikan hükümeti Türk iş dünyasına önem vermek zorunda. İlişkimizi daha da ileriye götürmek zorundayız. O yüzden bugün tarihi ziyareti gerçekleştiriyoruz. İlk kez Amerikan Dış Ticaret Temsilcisi Türkiye'ye geliyor ve yaptığı en önemli ziyaretlerden biri. Bunun yanında üst düzey Eximbank temsilcisi ve diğer üst düzey temsilciler var. Yarın da Ankara'da toplantılar var" diye konuştu.
     Ricciardone, bölgede çok gerginliklerin yaşandığına vurgu yaparak, şunları ifade etti:
     "Daha bu hafta sonu bizim heyetimiz buraya gelmek için yola çıkarken bile bu bölgede çok üst düzeyde bir gerginlik yaşandığına şahit olduk. Bunun sebebi hayasız ve kabul edilemez bir şekilde Suriye'nin yaptığı harekettir Sayın Clinton'ın da söylediği gibi. Amerika devletler arası görüşmeleri yapmak için burada. Bu görüşmelerde ticareti, işi konuşacağız. Ama gerginliklerin olduğu bir ortamdayız. Bu ne demektir- Amerika Türkiye'nin dinamizmine güvenini bir kere daha tekrar etmektedir, Türkiye'nin geleceğine güven duymaktadır, Türkiye'yi çok önemli bir yatırım ve ticaret ortağı olarak görmektedir. Türkiye'nin de Amerika'yı bu şekilde gördüğünü biliyoruz. Bölgesel bir dram yaşansa bile biz buradayız."
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir