"Turkey Retail Development Conference" -Perakende sektörünün 2 gün boyunca tartışılacağı "Turkey…

  • Yazı boyutu
"Turkey Retail Development Conference"
  -Perakende sektörünün 2 gün boyunca tartışılacağı "Turkey…

"Turkey Retail Development Conference" -Perakende sektörünün 2 gün boyunca tartışılacağı "Turkey Retail Development Conference" Marmara Otel'de başladı

Perakende sektörünün 2 gün boyunca tartışılacağı "Turkey Retail Development Conference" Marmara Otel'de başladı.
     Etkinlikte perakende sektörünün aktörleri sektörün panaromasını, yabancı yatırımcıların Türkiye perakende piyasasına bakış açılarını, yeni stratejileri, online perakendecilikteki gelişim ve fırsatları tartışıyor.
     Etkinlik kapsamında yer alan sunumlardan birinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce sözünü ettiği Vialand Eğlence ve Alışveriş Merkezi'nin tanıtımı da yapıldı.
     Vialand AVM Genel Müdürü Alev Kahraman, gerçekleştirdiği sunumda, Vialand'ın Eyüp'te inşasının devam ettiğini belirterek açılışın 23 Nisan'da yapılacağını aktardı.
     Vialand Alışveriş ve Eğlence Merkezi'yle birlikte İstanbul'un ve Türkiye'nin alışveriş ve eğlence hayatına yeni bir soluk geleceğini öne süren Kahraman, Türkiye'nin turist sayısına ciddi oranda katkıda bulunmayı hedeflediklerini söyledi.
     İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) projeye olan katkılarından dolayı teşekkür eden Kahraman, "600 bin metrekarelik alanda inşası süren merkezimizde yılda 30 milyon ziyaretçiyi ağırlayacağımızı düşünüyoruz" dedi.
    
     -Anadolu AVM'lerinin müşterileri İstanbul AVM müşterilerine oranla daha memnun-
    
     Araştırma firması GFK'nın Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) için yaptığı Alışveriş Merkezi (AVM) Ziyaretçi Araştırması'nın sonuçlarını paylaşan GFK Türkiye Müdürü Yeşim Yaşa Görgülü ve İş Geliştirme Müdürü Hakan Döngel de, Türkiye'de tüketicilerin yüzde 56'sının tu-m mağazaların aynı alan ic-inde bulunduğu u-stu- kapalı AVM'leri tercih ettiğini aktardı.
     GFK Türkiye yetkilileri, AVM'lerden memnuniyet düzeyinin Türkiye genelinde yüzde 84 olduğunu belirterek, memnuniyetin Anadolu kentlerindeki AVM'lerde İstanbul AVM'lerine nazaran daha yüksek olduğunu dile getirdi.
     Türkiye'deki en bu-yu-k 2 alıs-verişci grubu "alışveriş düşkünleri" ve "tasarruf odaklılar" olurken, araştırma sonuçlarına göre alışverişçi segment dağılımı şöyle sıralandı:
     Alışveriş düşkünlerinin oranı yüzde 28, tasarruf odaklı müşterilerin oranı yüzde 23, kalite takipçileri yüzde 21, ihtiyaç odaklılar yüzde 15, keyif odaklılar yüzde 13.
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir