Turkcell "Yılın En Sorumlu Perakendecisi" finaline kaldı - Dünyanın "en sorumlu" 6…

  • Yazı boyutu
Turkcell "Yılın En Sorumlu Perakendecisi" finaline kaldı
     - Dünyanın "en sorumlu" 6…

Turkcell "Yılın En Sorumlu Perakendecisi" finaline kaldı - Dünyanın "en sorumlu" 6 perakendecisi arasında yer alan Turkcell'e bu başarıyı, mağazalarında işitme engelli müşterilere hizmet sunmak için geliştirdiği "Turkcell'in Parmakları Konuşuyor" projesi getirdi

Londra'da 19-21 Eylül tarihlerinde düzenlenen Dünya Perakende Kongresi kapsamındaki Dünya Perakende Ödülleri'nde Turkcell, dünya çapında isim yapmış 14 yöneticiden oluşan "Büyük Jüri"nin oylarıyla "Yılın En Sorumlu Perakendecisi" kategorisinde finale kaldı.
     Turkcell açıklamasına göre, Dünyanın "en sorumlu" 6 perakendecisi arasında yer alan Turkcell'e bu başarıyı, mağazalarında işitme engelli müşterilere hizmet sunmak için geliştirdiği "Turkcell'in Parmakları Konuşuyor" projesi getirdi.
     20 Eylül'de İngiltere'nin Yargıtay ve Yüksek Mahkemesi olarak hizmet veren Royal Court of Justice binasında yapılan Gala Gecesi'nde Turkcell, Ikea, H&M, Marks&Spencer, Tesco, Mcdonald's, Burberry, The Walt Disney Company gibi küresel perakende devleriyle aynı kulvarda yer aldı. Turkcell'in aday gösterildiği kategoride birinciliği dünyanın büyük perakende zincirlerinden Marks&Spencer ve Woolworths paylaştı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Acar, Turkcell'in iletişim ve teknolojide olduğu gibi perakendecilik konusunda da liderliğine yakışır işlere imza attığını vurguladı. Acar, şunları kaydetti:
     "Dünyada operatörlerin ve teknoloji şirketlerinin mağazacılık anlayışı hızla değişiyor. Trendleri takip ederek, iletişim teknolojilerinde uzman mağazalar yaratmak, müşterilerimize iletişim teknolojisi ile ilgili en iyi müşteri deneyimini keyifli bir alışveriş ortamında yaşatmak ve onlara daha iyi hizmet verebilmek için durmaksızın çalışıyoruz. Müşterilerimize göre farklılaşan ihtiyaçlara birebir çözümler üreterek, verdiğimiz hizmeti kişiselleştirme yönünde öncü uygulamalar yaratıyoruz. Bugün bizi finale taşıyan ve küresel perakende devleriyle aynı kulvarda buluşturan 'Turkcell'in Parmakları Konuşuyor' projesi müşteri odaklı mağazacılık anlayışımızın en güzel örneklerinden biri. Uluslararası arenada kabul görmesi bizi daha da güzel işler başarmak için motive ediyor."
    
     -Turkcell'in parmakları konuştu işitme engelli ziyaretçi sayısı yüzde 275 arttı-
    
     Açıklamada yer alan bilgilere göre Turkcell, İletişim Merkezleri'ne gelen işitme engelli müşterilerin bir uzman tarafından yönlendirilme ve bilgilendirilme taleplerinden yola çıkarak, "Turkcell'in Parmakları Konuşuyor" projesini hayata geçirdi. Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu iş birliğiyle gerçekleştirilen projede ilk olarak 3 Turkcell mağazasında İşaret Dili ile hizmet başlatıldı. Sonrasında Türkiye'nin dört bir yanından 225 çalışan bu konuda eğitildi ve 121 Turkcell İletişim Merkezi'nde de parmaklar konuşmaya başladı. Projenin tüm Türkiye'ye yaygınlaştırılması planlanıyor.
     Turkcell, proje kapsamında işitme engelli müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek, ürün-servis tanıtabilmek için bir müfredat oluşturuldu. Bu müfredat için 200'ün üzerinde Turkcell ürün ve servisi ile 20'nin üzerinde abonelik süreci işaret diline çevrildi.
     Bu çalışmaların sonucu olarak, Şubat-Haziran 2012 tarih aralığını kapsayan 4 ayda, projenin başladığı 3 Turkcell Mağazası'na gelen işitme engelli ziyaretçi sayısında yüzde 275 oranında artış sağlandı.
    
     -İletişim teknolojilerinde perakende laboratuvarı: Turkcell mağazaları-
    
     İletişim teknolojilerinde uzman mağazacılık anlayışıyla, 3 mağazasını laboratuvar olarak tasarlayan Turkcell, burada geliştirdiği deneyimi 1204 Turkcell İletişim Merkezi'nin gelişiminde kullanıyor.
     Turkcell Mağazaları'nda, Türkiye'de alanında bir ilk olan, müşterilerin ileri düzeyde teknolojik çözüm ihtiyacı için yüksek uzmanlık desteği verilen "Tech Desk" de bulunuyor. Ayrıca Self Servis Alanları ve ürünlerle ilgili detaylı bilgiye tek tuşla ulaşım Dijital Etiket gibi öncü uygulamalar yer alıyor. Mağaza içinde ve dışında bulunan Self-Servis kioskları 7 gün 24 saat abonelik işlemleri, kontör yükleme ve fatura ödeme gibi işlemleri mümkün kılıyor.
    
     -Turkcell perakendeciliğin kitabını yazdı-
    
     Turkcell, satış noktalarında sunduğu hizmeti en üst seviyede standardize edebilmek amacıyla bir "Satış Modeli Kitabı" hazırladı. Müşteriyi karşılama anında çözümler üretme hedefiyle tüm olasılıkların senaryolaştırıldığı kitap aracılığıyla Turkcell İletişim Merkezleri-nde hizmet veren tüm çalışanlar eğitildi.
    
     -İnternetteki ilk operatör mağazası Turkcell'den-
    
     Turkcell, Türkiye'de telekom sektörünün ilk çevrim içi bireysel alışveriş sitesi TurkcellMağaza'yı kullanıcıların hizmetine sunuyor. www.turkcellmagaza.com adresi üzerinden hizmet veren sitede TL yükleme, internet paketi yükleme, web mesaj gibi hizmetlerin yanında telefon, notebook ve tabletler, aksesuarlar ve VINN'lar da satışa sunuluyor. Turkcell Mağaza sayesinde kullanıcılar, 7 gün 24 saat, internet ortamında güvenli, kolay ve hızlı alışveriş deneyimi yaşıyor.
     Tüm Turkcell'liler, www.turkcellmagaza.com'a ister Mobil İmza ister Turkcell şifreleriyle giriş yapabiliyor. Seçilen siparişler kredi kartı ya da havale/EFT ile veya Turkcell hat faturasına yansıtılarak ödenebiliyor. TurkcellMağaza'da peşin ve 24 aya varan taksitli teklifler tüm Türkiye için geçerli. Kontratlı Turkcell tekliflerinden şimdilik İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya-daki Turkcell'liler faydalanabiliyor. TurkcellMağaza açıldığı zamandan bu yana geçen 2,5 ay içinde 550 bin ziyaret aldı.
    
    
    

Bu haberi 125 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir