Turkcell, Twitter'da takipte

  • Yazı boyutu
Turkcell, Twitter'da takipte

Turkcell, Twitter'de aylık bazda 18 bin 598 yeni takipçiye ulaştı

Turkcell, Socialbakers'ın güncel verilerine göre Twitter'da Türkçe iletişim yapan markalar arasında en yüksek takipçi sayısına ulaşan marka oldu. Turkcell, ayrıca dünya genelindeki telekomünikasyon markaları arasında da 5. sırada yer aldı.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Turkcell, aylık ve haftalık bazda da takipçi sayısını en fazla artıran marka oldu. Güncel verilere göre haftalık bazda takipçi sayısını 5 bin 973 kişi artıran Turkcell, aylık bazda ise 18 bin 598 yeni takipçiye ulaştı.
     Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Twitter'daki 100 bin kullanıcı barajını geçen Turkcell, 100 bininci takipçisine T20 hediye etmişti. twitter.com/turkcell hesabından iletişim faaliyetlerini sürdürerek bir yıl geçmeden takipçi sayısını ikiye katlayan Turkcell, müşteri hizmetlerini ise müşterilerinin ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve doğru çözümleri en hızlı şekilde üretmek adına twitter.com/turkcellhizmet hesabından yürütüyor. Gençlik kulübü gnçtrkcll ise twitter.com/gnctrkcll hesabından gnçtrkcll'lilere ulaşıyor.
     Konu ile ilgili değerlendirme yapan Turkcell Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Filiz Karagül Tüzün, "Bugün hayatımızı kökten değiştiren sosyal medya, müşterilerimizle iletişimimizde büyük önem verdiğimiz bir platform. İletişim, pazarlama, müşteri hizmetleri gibi farklı alanlarda çalışan uzman ekiplerimizle sosyal medyayı etkin bir biçimde kullanıyoruz. Sosyal medyada müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler ürün ve hizmetlerimizin geliştirilmesinde de büyük rol oynuyor. Burada, bizim için asıl önem taşıyan noktanın, takipçi sayımızın çokluğu değil; takipçilerimizle kurduğumuz güçlü iletişim olduğunu belirtmek gerekiyor. Takipçi sayısı, bu güçlü iletişim bağının bir sonucu. Bundan sonra da Twitter ve Facebook başta olmak üzere tüm sosyal medya hesaplarımızdan müşterilerimizle etkileşimli ve çift yönlü iletişim kurmayı sürdürerek, onların ihtiyaçlarına göre ürün ve hizmet geliştirmeye devam edeceğiz"dedi.
    
    
    


Bu haberi 262 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir