Turkcell Superonline ikinci çeyrekte gelirini yüzde 55 arttırdı -Turkcell Superonline, 2012'nin…

  • Yazı boyutu
Turkcell Superonline ikinci çeyrekte gelirini yüzde 55 arttırdı
     -Turkcell Superonline, 2012'nin…

Turkcell Superonline ikinci çeyrekte gelirini yüzde 55 arttırdı -Turkcell Superonline, 2012'nin ikinci çeyreğinde gelirlerini yıllık bazda yüzde 55 artırarak 162,2 milyon TL'ye yükseltti -Fiber internet abone sayısı da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 80 artarak 342 bine ulaştı

Turkcell Superonline, 2012'nin ikinci çeyreğinde gelirlerini yıllık bazda yüzde 55 artırarak 162,2 milyon TL'ye yükseltti.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Türkiye'ye 2008 yılından bu yana toplam 1,5 milyar TL yatırım yapan Turkcell Superonline, finansal performansını 2012 yılının 2. çeyreğinde de sürdürdü.
     Kendisine ait yaklaşık 30 bin kilometrelik'lik fiber altyapısından sağladığı gelirlerdeki artış ve daha karlı data gelirlerinin büyümesi sayesinde AVFÖK marjını yükselten Turkcell Superonline, üst üste 4 çeyrektir pozitif net kar (VFÖK) kaydetti. Firmanın AVFÖK (EBITDA) marjı, geçen yılın aynı dönemine oranla 6,8 puan artış ile yüzde 20,1 olarak kaydedildi.
     Türkiye'de 2012 2. çeyrek sonu itibarıyla 1 milyon 133 bin haneye fiber internet hizmeti götürebilir hale gelen Turkcell Superonline'ın fiber internet abone sayısı da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 80 artarak 342 bine ulaştı.
     Fiber internet dışında sabit telefon hizmetlerinde de en çok tercih edilen operatör olan Turkcell Superonline, taşıdığı 160 bin sabit numara ile liderliğini sürdürüyor.
     Turkcell Superonline, yıllık bazda hane segmenti gelirlerini büyüyen abone bazı sayesinde yüzde 92 artırırken, kurumsal segmentte gelirlerini yüzde 87, toptan segmentte ise yüzde 24 oranında yükseltti. Turkcell Superonline'ın Turkcell Grup dışı gelirlerinin payı ise yüzde 68'e ulaştı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, son 4 çeyrektir yakaladıkları karlı tablodan yola çıkarak sürdürülebilir büyümenin önemli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
     "Başarımızın en önemli kriterinin sürdürülebilir büyüme olduğuna inanıyoruz. Bu büyüme, hem gelirde hem karlılıkta hem de abone sayımızda gerçekleşiyor. Gelirlerimizdeki bu istikrarlı artış, doğal olarak büyümemizin de önünü açıyor, ayrıca Türkiye'ye daha kaliteli hizmet ve daha hızlı internet için kendi kurduğumuz altyapımıza sürekli olarak daha fazla yatırım yapmamızı sağlıyor. Fiber internette sayısı 342 bine ulaşan abonelerimizin; hem internet hem de sabit numara taşımadaki avantajlı seçeneklerimizi, arkadaşlarına, komşularına, sevdiklerine tavsiye etmesi ile hızla büyüyoruz. En önem verdiğimiz nokta, amortismanı da dahil ettiğimiz karlılıkta son 4 çeyrek arka arkaya karlı bir tablo ortaya çıkarmamız ki 4 yılda geldiğimiz bu noktanın diğer ülkelerle kıyasladığımızda çok hızlı bir gelişim olduğunu söyleyebiliyoruz. Sürdürülebilir büyümemizi ilerleyen yıllarda da aynı şekilde devam ettirmek istiyoruz."
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir