Turkcell Superonline, en fazla sabit numara taşıyan operatör unvanını korudu

  • Yazı boyutu
Turkcell Superonline, en fazla sabit numara taşıyan operatör unvanını 
korudu

Turkcell Superonline, en fazla sabit numara taşıyan operatör unvanını korudu

Sabit hatlarda numara taşıma uygulamasının 3. yıl dönümünde Turkcell Superonline, en fazla sabit numara taşıyan operatör unvanını korudu.
     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, uygulamanın başladığı günden ağustos ayının sonuna kadar yaklaşık 185 bin sabit hat Turkcell Superonline'a taşındı. En fazla numara taşınan şehirler, İstanbul, İzmir ve Ankara oldu.
     Abonelerine sabit ücreti olmayan tarifelerle fiyat avantajı sunan Turkcell Superonline, numara taşıma uygulamasının başladığı 10 Eylül 2009'dan bu yılın ağustos ayı sonuna kadar yaklaşık 185 bin numara taşıdı. Taşınan her 10 sabit hat numarasının 8'i için Turkcell Superonline tercih edildi. Numarasını Turkcell Superonline'a taşıyan aboneler, sabit ücret ödemeden, aralarında ücretsiz konuşarak, uygun ödeme paketleriyle sabit numara taşımanın bütün fırsatlarından yararlanıyor.
     Numarasını Turkcell Superonline'a taşıyarak kendi aralarında ücretsiz konuşan Turkcell Superonline ses aboneleri, en fazla aramayı şehir içinde gerçekleştirerek, 2011 yılında 56 milyon 136 bin 603 dakika, 2012 yılının ilk 8 ayında ise yüzde 30 artışla 73 milyon 292 bin 980 dakika konuştu.
     Turkcell Superonline'lılar yurt dışında en çok Almanya, İngiltere ve Amerika'yı aradı. Sabit numara taşımada başı 3 büyük şehir çekiyor. Turkcell Superonline'ın sunduğu avantajlardan en çok yararlanan iller ise İstanbul, İzmir ve Ankara oldu. Numarasını Turkcell Superonline'a taşımak ve detaylı bilgi almak isteyenler 0850 222 0 222 numaralı Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri'ni arayabilir veya "www.superonline.net" web sitesini ziyaret edebilir.
     Sabit numara taşınabilirliğinin 3. yıl dönümü ile ilgili bir değerlendirme yapan Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, Turkcell Superonline'ın yeni nesil kendi altyapısı sayesinde sadece ışık hızında fiber internet ile değil, sabit ücreti olmayan ev telefonu ile de abonelerin yüzünü güldürdüğünü belirterek, şu ifadelere yer verdi:
     "Sabit telefon hizmetleri pazarında da oyunun kurallarını değiştiriyor ve ilklere öncülük ediyoruz. Türkiye'de taşınan her 10 sabit numaradan yaklaşık 8i Turkcell Superonline'a taşındı. Ev numarasını Turkcell Superonline'a taşıyanlar, hem sabit ücret ödemeden, hem de her yöne dakika paketleri ile çok avantajlı fiyatlarla konuşuyorlar. Aynı zamanda, sabit hat aboneleri, aynı mobil telefonlarda olduğu gibi, mevcut telefon numaralarını değişmeden, başındaki alan kodu da dahil olmak üzere, Turkcell Superonline'a taşıyabiliyorlar. Tüketicilerin avantajları değerlendirirken operatörün sağladığı toplam faydaya dikkat etmeleri çok önemli. Biz fiber ses abonelerimize Türkiye-de ilk kez sabit ücret ödemeden telefon hizmetini sunduk. Gerek son 2 yılda yükselen bir ivmeyle taşınan sabit numara sayısının artması, gerekse taşınan numaralarla yapılan görüşme trafiği müşterilerimizin memnuniyetini gösteriyor."
    
    
    

Bu haberi 222 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir