Turkcell Superonline'a Bilişim 500'den 2 ödül

  • Yazı boyutu
Turkcell Superonline'a Bilişim 500'den 2 ödül

Turkcell Superonline'a Bilişim 500'den 2 ödül

Turkcell Superonline, "İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması"da iki ödül aldı.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Turkcell Superonline'ın, araştırmada "alternatif operatör" kategorisinde üst üste 3. yıl birinci sırada yer aldığı, ayrıca özel bölüm kategorisinde yer alan "hizmet ihracatı" sıralamasında da Türkiye birincisi olduğu bildirildi.
     Turkcell Superonline'ın, 2011 yılı net satış gelirlerine göre oluşturulan Bilişim 500 genel listesinde ise 461 milyon TL'lik gelirle bir önceki yıla göre bir basamak daha yükselerek 19. sıraya yerleştiği kaydedildi.
     Konuya ilişkin değerlendirme yapan Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, 2008 yılında fiber internet yatırımlarına başladıklarını ve bu süreçte 1,4 milyar TL'lik yatırım yaparak 1,1 milyon haneye fiber internet hizmeti verebilir hale geldiklerini belirterek, "Tüm bu çalışmalarımız, Türkiye'yi dünyada fiber internet alanında parmakla gösterilir hale getirdi. Yaptığımız çalışmalarla Türkiye fiber teknolojisinde G20 ülkeleri arasında İtalya'nın önünde 7. sıraya yerleşirken, son dönemde kazandığımız yeni abone sayısıyla da Avrupa ülkeleri arasında ilk üçe girdik" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir