"Turkcell'lioğulları reklam kampanyası"nın tanıtımı yapıldı -Turkcell Genel Müdür Yardımcısı…

  • Yazı boyutu
"Turkcell'lioğulları reklam kampanyası"nın tanıtımı yapıldı
     -Turkcell Genel Müdür Yardımcısı…

"Turkcell'lioğulları reklam kampanyası"nın tanıtımı yapıldı -Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın: "Kampanya ile Turkcell'in bugün sunduğu ürün ve hizmetleri hayatın daha yalın olduğu bambaşka bir döneme taşıyarak insanların hayatında nasıl fark yarattığımızı daha iyi gösterebileceğimizi düşünüyoruz"

Turkcell, "Yüzyıllar önce insanlar Turkcell'in mobil iletişim hizmetlerinden faydalansaydı ne olurdu" konseptiyle yeni bir reklam kampanyası başlatacağını duyurdu.
     İşler Güçler dizisinin oyuncuları Ahmet Kural, Murat Cemcir, Sadi Celil Cengiz, 80'ler dizisi oyuncusu Ayşe Tolga ve Moğollar grubundan müzisyen Cahit Berkay'ın rol aldığı reklam kampanyası, oyuncuların da katılımıyla düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı.
     Kampanyanın lansmanı için gerçekleştirilen, çekimlerin kamera arkası görüntülerinin de paylaşıldığı basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, Turkcell ürünlerinin, hizmetlerinin, teknolojinin vurgusunu ön plana çıkaracak, uzun soluklu olabilecek, tekrar tekrar izlenme isteği yaratacak, reklam kuşağında fark edilecek, ayrışacak bir konsept geliştirmek için yola çıktıklarını anlattı.
     Sayın, alışagelmiş günlük koşturmaca içerisinde, teknolojinin kazandırdıklarının çok fazla farkına varılamadığına işaret ederek, "Turkcell'lioğulları kampanyası ile Turkcell'in bugün sunduğu ürün ve hizmetleri hayatın daha yalın olduğu bambaşka bir döneme taşıyarak insanların hayatında nasıl fark yarattığımızı daha iyi gösterebileceğimizi düşünüyoruz. Kampanya için bir araya geldiğimiz sevgili Ahmet Kural, Murat Cemcir, Sadi Celil Cengiz, Ayşe Tolga ve değerli müzisyen Cahit Berkay'ın bu farkı anlatmak ve Turkcell markasını temsil etmek için çok doğru isimler olduğuna inanıyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz." dedi.
     Toplantıda paylaşılan bilgilerde, kampanyanın kahramanı olan Turkcell'lioğulları, tüm iletişim ihtiyaçlarını Turkcell ürün ve servisleri ile karşılayan ve Turkcell avantajlarıyla gelen kalite ve teknolojiyi her zaman yanlarında hissettikleri için kafaları son derece rahat olan, mutlu, pozitif, eğlenceli, layık oldukları bir hayatı yaşayan bir topluluk olarak lanse edilirken, kampanya konseptinin, "Yüzyıllar önce insanlar Turkcell'in mobil iletişim hizmetlerinden faydalansaydı ne olurdu" fikrinden yola çıkılarak hazırlandığı belirtildi.
     Toplantıda, reklam filminin yanı sıra outdoor, afiş ve poster gibi farklı mecraların da sinema fragmanı esprisiyle hazırlanıldığı kaydedilirken, kampanyada absürt mizahın yoğun olarak kullanılacağı ifade edildi.
     Kampanya kapsamında, Turkcell'in iletişimde sadeleşme ve odaklanma stratejisi doğrultusunda mesajların az, öz ve doğrudan anlatılması hedefleniyor.
    
     -Turkcell'lioğulları Kampanyası-
    
     Toplantıda açıklanan bilgilere göre, 36 bin metrekarelik alanda 470 kişilik ekiple çekilen lansman filminin yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak yaptı. Turkcell teknolojilerinin hayatı nasıl kolaylaştırdığını anlatan film, Anadolu'daki hayali Turkcell'lioğulları Beyliği'nde geçiyor. Turkcell'lioğulları adını taşıyan bu beyliğin özelliği, günümüzün Turkcell teknolojisine sahip olmaları. Önümüzdeki 1 yıl boyunca reklam kampanyası çerçevesinde çok sayıda reklam filminin çekilmesi planlanıyor.
     Reklam kampanyasındaki rol dağılımı ise şöyle olacak:
     "Ahmet Kural: Yiğit Bey (Turkcell'lioğullarının beyi), Murat Cemcir: Lokman Hekim (Yiğit Bey'in en yakın dostu-Teknoloji uzmanı, mucit), Sadi Celil Cengiz: Ferhat (Yiğit Bey'in yardımcısı ve sağ kolu), Ayşe Tolga: Ayşe Hatun (Yiğit Bey'in hanımı), Cahit Berkay: Halk ozanı."
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir