Turkcell'liler sevdikleriyle cepten bayramlaştı -Turkcell'liler, Ramazan Bayramı'nda sevdikleri…

  • Yazı boyutu
Turkcell'liler sevdikleriyle cepten bayramlaştı
     -Turkcell'liler, Ramazan Bayramı'nda sevdikleri…

Turkcell'liler sevdikleriyle cepten bayramlaştı -Turkcell'liler, Ramazan Bayramı'nda sevdikleri ile bayramlaşmak için 4 gün boyunca 1,1 milyar dakika konuştu -En çok konuşan ilk 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Mersin, Diyarbakır, Adana, Kocaeli ve Hatay oldu -Bayramın ilk günü gönderilen SMS'ler ile Turkcell tarihinin SMS rekoru kırıldı

Turkcell'liler, Ramazan Bayramı'nda sevdikleriyle cepten bayramlaştı.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Turkcell, Ramazan Bayramına denk gelen 18-21 Ağustos tarihleri arasında en yoğun dönemlerinden birini yaşadı. Turkcell'liler, sevdikleri ile bayramlaşmak için 4 gün boyunca 1,1 milyar dakika konuştu. En çok konuşan ilk 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Mersin, Diyarbakır, Adana, Kocaeli ve Hatay oldu.
     Turkcell'liler bayram tatili boyunca cepten 1 milyar 56 milyon kısa mesaj (SMS) gönderdi. Sadece bayramın ilk günü olan 19 Ağustos'ta gönderilen SMS'ler ile Turkcell tarihinin SMS rekoru kırıldı.
     Konuşma ve SMS trafiğindeki artış görüntülü mesaja (MMS) da yansıdı. Aynı tarihlerde 3,1 milyon MMS gönderildi. Turkcell'liler bayram boyunca toplam 613,3 milyon megabyte data kullandı. Data kullanımının en yoğun olduğu ilk 10 il ise sırasıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Muğla, Bursa, Mersin, Balıkesir, Kocaeli, Adana olarak gerçekleşti.
     Yoğun iletişim trafiği, Turkcell şebekesinin gücü sayesinde hiçbir sorun yaşanmadan bayram sonuna kadar devam etti.
    
     -Türkiye Turkcell şebekesinden en çok Almanya arandı-
    
     Turkcell'liler, bayram coşkusunu yurt dışındaki sevdikleriyle paylaşmayı da unutmadı. Bayram boyunca Türkiye'deki Turkcell şebekesinden yurt dışında en çok Almanya'ya arama gerçekleştirildi. Almanya'nın ardından en çok aranan ülkeler, Rusya ve İngiltere oldu.
     Bayramlaşma trafiği, Turkcell'in Almanya'daki grup şirketi Turkcell Europe'ta da yoğun olarak yaşandı. Almanya'da yaşayan Turkcell Europe müşterileri, 18-21 Ağustos tarihleri arasında toplam 1,1 milyon dakika konuştu. Turkcell Europe müşterilerinin en çok aradığı ilk 10 il sırasıyla İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Trabzon, Mersin, Gaziantep, Hatay, Adana, Bursa oldu.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, "Bu bayram, Turkcell farkı ve kalitesiyle iletişimde mükemmeliyet sınavından bir kez daha 5 yıldızla geçtik. Turkcell'lilerin güvenine layık olabilmek için her zaman olduğu gibi bayram boyunca da 7/24 çalıştık. Bu sayede, iletişim trafiğinin sıradan bir güne göre oldukça yoğunlaştığı Ramazan Bayramı'nda müşterilerimiz sorun yaşamadan sevdikleriyle bayramlaştılar" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir