Turkcell'liler Motorlu Taşıt Vergisi'ni tek SMS'le öğrenecek

  • Yazı boyutu
Turkcell'liler Motorlu Taşıt Vergisi'ni tek SMS'le öğrenecek

Turkcell'liler Motorlu Taşıt Vergisi'ni tek SMS'le öğrenecek

Turkcell aboneleri, 2013 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarlarını ve geçmiş yıllara ait borçlarını tek SMS'le sorgulayabilecek.
     Yapılan açıklamaya göre, Türkiye'deki toplam 14 milyon motorlu taşıt sahibini ilgilendiren 2013 Motorlu Taşıtlar Vergisi Tarifesi'nin belli olması üzerine Turkcell, yeni sorgulama servisini müşterilerinin kullanımına sundu.
     31 Ocak'a kadar ödenmesi gereken MTV tutarıyla ilgili bilgi almak isteyen Turkcell'liler "MTV" yazıp boşluk bıraktıktan sonra plaka numarasını girerek 1189'a kısa mesaj gönderecek. Buna karşılık Turkcell MTV sorgulama servisinden yararlananların cep telefonuna 2013 yılı ocak ve temmuz ayı taksitlerinden her birinin tutarının ne olduğu SMS olarak anında ulaşacak.
     Turkcell'liler, aynı servisten faydalanarak geçmiş yıllara ait MTV borçlarını da öğrenebilecek. Bu sorgulama için ise "MTV" yazarak plaka numarası, aracın tescil tarihi ve TC kimlik numarasını aralarında boşluk bırakarak 1189'a göndermek gerekecek.
     Turkcell MTV sorgu servisiyle yapılan her bir sorgu, 0,5 lira olarak ücretlendirilecek.
    
    
    

Bu haberi 103 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir