Turkcell'in Van için Türkiye Kumbarası Projesine Huawei'den destek

  • Yazı boyutu
Turkcell'in Van için Türkiye Kumbarası Projesine Huawei'den destek

Turkcell'in Van için Türkiye Kumbarası Projesine Huawei'den destek

Huawei, Van depremi sonrasında yaraların sarılması için Turkcell'in, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) himayesi ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliği ile başlattığı "Van İçin Türkiye Kumbarası" projesine destek oldu.
     Yapılan açıklamaya göre, Huawei Türkiye, sosyal sorumluluk bilinci gereği Turkcell'in "Van İçin Türkiye Kumbarası" projesine 60 bin lira tutarında yardımda bulundu.
     2011'in Ekim ayında Van'da kısa aralıklarla meydana gelen iki deprem sonrasında afet bölgesi için birçok kampanya başlatıldığı, bilişim ve iletişim sektörünün de üzerine düşen sorumluluk bilinciyle yaraların sarılması için bölgeye yardım kampanyaları düzenlendiği hatırlatıldı. Turkcell'in MEB himayesi ve TEV işbirliği ile başlattığı 'Van İçin Türkiye Kumbarası" projesinin de destekleyen bireyler ve kurumların katkılarıyla etkili ve geniş katılımlı projelerden biri olduğu kaydedildi.
     Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Huawei Türkiye Genel Müdürü Wu Congcheng,"On yıldır Türkiye'de faaliyet gösteren bir şirket olarak Van'da meydana gelen depremden etkilenen insanların yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik destek vermek için çabalıyoruz" dedi.
     Congcheng, şunları ifade etti:
     "Deprem sonrasında tüm iletişim altyapısının en kısa sürede ayağa kaldırılmasından, soğuk kış günlerinde giyecek tedarikine kadar uzanan çeşitli alanlardaki doğrudan yardım faaliyetlerimize ek olarak 'Van İçin Türkiye Kumbarası' gibi yaraların sarılmasına yönelik desteklerle deprem bölgesinde Huawei Türkiye olarak Van halkının yanında olmaya devam edeceğiz."
     Turkcell adına 60 bin liralık çeki kabul eden Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler ise, Van'a yapılan destekle ilgili olarak, "Van'da yaşanan depremlerin ardından, eğitimin aldığı yarayı sarmaya yardımcı olabilmek için hızlıca Türkiye Kumbarası projesini başlattık. Turkcell olarak yaptığımız 5 milyon liralık bağışın ardından, tüm kamuoyundan gelen bağışlarla proje çığ gibi büyüdü. Türkiye Kumbarası Vanlı öğrencilerimizi geleceğe taşıyan öğretmenlerimiz için çok önemli. Her yeni bağışla, proje onlara daha büyük bir mutluluk ve umut kaynağı oluyor" dedi.
     Öztürkler, verilen destekten ötürü Huawei Türkiye'ye teşekkürlerini iletti.
     Van için Türkiye Kumbarası'na destek olmak isteyen bireyler ve kurumlar bağış yapmak isteyenler www.turkiyekumbarasi.com adresinden gerekli bilgileri alabiliyor.
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir