Turkcell'in "kadın projeleri" Birleşmiş Milletler'de dünyaya örnek gösterilecek

  • Yazı boyutu
Turkcell'in "kadın projeleri" Birleşmiş Milletler'de dünyaya örnek 
gösterilecek

Turkcell'in "kadın projeleri" Birleşmiş Milletler'de dünyaya örnek gösterilecek

Turkcell'in eğitimde, istihdamda, iş ve aile yaşamında, kadınlar için var olan eşitsizlikleri azaltma hedefiyle yürüttüğü sosyal sorumluluk programları Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyaya örnek gösteriliyor.
     Yapılan açıklamaya göre, "Kadınların Güçlendirilmesi Prensipleri"ne imza atan ilk Türk teknoloji şirketi Turkcell'i, 5-6 Mart'ta gerçekleştirilecek uluslararası oturumlarda, Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler temsil edecek. Öztürkler, ilk günkü açılış panelinin ardından Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon'un kapanış konuşması seansında yer alacak.
     Turkcell, Birleşmiş Milletler Kadın Ofisi (UN Women) tarafından organize edilen "Kadınların Güçlendirilmesi İlkeleri" (Women's Empowerment Principles - WEP) etkinliğinde Türkiye'yi temsil edecek.
     İsviçre ve Avustralya Hükümetleri'nin ev sahipliğinde Birleşmiş Milletler'de bu sene 5. kez gerçekleşecek oturumlarda, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, şirketin "kadın odaklı" öncü projelerini BM'ye üye ülke temsilcileri, iş dünyasının önde gelen isimleri, akademisyenler ve STK yöneticilerine anlatacak.
     Turkcell, BM Genel Sekreteri ile aynı etkinlikte Etkinliğin ilk gününde İsviçre'nin ABD Büyükelçisi Paul Seger'in moderatörlüğünü üstlendiği panelde konuşma yapacak olan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, ikinci günde Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon'un kapanış konuşmasının yer aldığı seansta konuşacak.
     Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Öztürkler, şunları kaydetti:
     "Turkcell'in en önemli sosyal sorumluluk odaklarından biri kadınlarımıza her alanda fırsat eşitliği sağlamak. Teknolojimizle, yarattığımız istihdamla, sosyal sorumluluk projelerimizle kadınların gündelik ve ekonomik hayattaki yerlerini güçlendirmek için birçok başarılı projeye imza atıyoruz. 2 yıl evvel, Birleşmiş Milletler'de Kardelenlerimiz'i anlatmış ve tüm dünyaya örnek gösterilmiştik.
     Kısa bir süre zarfında Ekonomiye Kadın Gücü'nü hayata geçirdik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızla kadına yönelik şiddete karşı bilinçlendirme kampanyalarına imza attık. Bu konuda söyleyecek bir hayli sözümüz var ve Birleşmiş Milletler Kadınların Güçlendirilmesi etkinliklerinde Türkiye'yi temsil etmekten mutluluk duyuyoruz."
    
     -5. Kadınların Güçlendirilmesi İlkeleri Etkinliği-
    
     Tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde, BM bünyesindeki Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadınların Güçlendirilmesi Birimi ile BM Küresel İlkeler Birimi'nin işbirliğiyle bu sene 5. kez gerçekleşen Kadınların Güçlendirilmesi İlkeleri Etkinliği, BM ülke temsilcileri, iş dünyasının liderleri, STK öncüleri ve akademisyenleri buluşturuyor. Etkinliklerin sonucunda özel sektörün, inovatif yaklaşımları benimseyerek kadınlar için ekonomik ve sosyal hayatta fark yaratması hedefleniyor.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir