Turkcell'in 35'inci operasyon merkezi Malatya'da açıldı

  • Yazı boyutu
Turkcell'in 35'inci operasyon merkezi Malatya'da açıldı

Turkcell'in 35'inci operasyon merkezi Malatya'da açıldı

Turkcell, tüm iletişim hizmetleri için gerekli temel ekipmanları barındıran operasyon merkezlerinin 35'incisini Malatya'da açtı.
     Yapılan açıklamaya göre Turkcell, belirli yerel merkezlerden çevre illere hizmet veren operasyon merkezlerine bir yenisini daha ekledi. Malatya'da açılan yeni Merkez, ses, SMS, MMS ve internet gibi tüm iletişim hizmetlerinin verilebilmesi için gerekli temel şebeke ekipmanlarını barındıran 35'inci Turkcell Operasyon Merkezi olarak hizmet verecek.
     Turkcell şebekesinin sunduğu iletişim hizmetinin kalitesi, operasyon merkezlerinden kontrol ediliyor. Yerelleştirilen operasyon merkezleri, hizmet kalitesinin artmasını ve sorunlara çok daha hızlı müdahale edilebilmesini sağlıyor.
     Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, şunları kaydetti:
     "Teknolojide küresel düşünüp dünyayla rekabet ederken iletişim kalitesi için yerelde güçlenmeye büyük önem veriyoruz. Operasyon merkezlerimizi yerelleştirerek hizmet kalitemizi daima en mükemmel seviyede tutmak bizim için çok önemli. Böylece Turkcell'lilerin her an her yerde Turkcell ayrıcalığını yaşayabilmesini sağlıyoruz.
     Şu anda şebekemizde, çeşitli illerimize konuşlandırdığımız 35 operasyon merkezimiz var. Bu merkezlerin çevre illere de hizmet verdiği düşünülecek olursa, tüm Türkiye'de Turkcell farkının nedeni daha iyi anlaşılacaktır. Turkcell olarak, teknolojide küresel düşünüp dünyayla rekabet ederken iletişim kalitesi için yerelde güçlenmeye büyük önem veriyoruz."
     Bu arada verilen bilgilere göre, 1.004 metrekare alan üzerine kurulu Malatya Turkcell Operasyon Merkezi, ilk etapta Malatya'ya, sonrasında ise Elazığ ve Adıyaman gibi çevre illere hizmet verecek. Türkiye çapında Turkcell şebekesinin yaklaşık yüzde 3'ü Malatya'dan kontrol ediliyor olacak.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir