Turkcell Gönüllüleri'nden Ekonomiye Kadın Gücü'ne destek

  • Yazı boyutu
Turkcell Gönüllüleri'nden Ekonomiye Kadın Gücü'ne destek

Turkcell Gönüllüleri'nden Ekonomiye Kadın Gücü'ne destek

Turkcell ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı'nın (TİSVA) dar gelirli kadınları ekonomiye kazandırmak üzere hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü Projesi'ne bir destek de Turkcell Gönüllülerinden geldi.
     Yapılan açıklamaya göre, girişimci kadınlara iki gün boyunca Turkcell Tepebaşı ve Maltepe Plaza'da düzenlenen kermeslerde ev sahipliği yapan Turkcell Gönüllüleri hem projeye, hem de girişimci kadınlara maddi destek verdi.
     Rize, Trabzon, Kastamonu, İstanbul, Karaman, Denizli, Antalya gibi Türkiye'nin farklı yerlerinden gelen kadın girişimciler iki gün boyunca süren kermeste ev yapımı salçadan reçele, hediyelik eşyalardan özel yapım pasta ve kurabiyelere, taşbaskı örtülerden gümüş el işlemelerine kadar farklı farklı el emeği ürünlerini sergileme ve satma şansı buldu.
     Dar gelirli kadınların ekonomiye kazandırılması için başlatılan projenin fon havuzunda toplanan para 834 bin lirayı buldu. Bu miktar dar gelirli kadınların iş kurması, işlerini büyütmesi ve hayallerini gerçekleştirmesi için kullanılacak.
     Ekonomiye Kadın Gücü projesi, dar gelirli kadınların ekonomik üretime katılımını teşvik etmek, sosyal ve ekonomik olarak güçlenmelerine katkıda bulunmak amacıyla, kadınların gelir getirici bir işe başlamasına veya işini büyütmesine destek olmayı hedefliyor.
     Turkcell ve TİSVA'nın ortaklaşa hayata geçirdiği bu cepten kalkınma seferberliği bir mobil operatör ile mikrofinans kuruluşunu bir araya getiren dünyanın ilk sosyal borçlanma projesi.
     Projeye ekonomiyekadingucu.com sitesi üzerinden istenilen miktarda destek vermek mümkün. Operatör farkı gözetmeksizin dileyenler FON yazıp 5886'ya SMS göndererek proje havuzuna 5 lira bağış yapılabiliyor.
    
    
    

Bu haberi 174 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir