Turkcell Global Bilgi'ye "2012 Top Ranking Performers" ödülü

  • Yazı boyutu
Turkcell Global Bilgi'ye  "2012 Top Ranking Performers" ödülü

Turkcell Global Bilgi'ye "2012 Top Ranking Performers" ödülü

Turkcell'in müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki organizasyonlarından "ContactCenterWorld.com"un "2012 Top Ranking Performers" ödüllerinde "En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı"kategorisinde dünya birincisi oldu.
     Yapılan açıklamaya göre, cuma gecesi ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen ödül töreninde "En İyi Self Servis Teknoloji Uygulaması" kategorisinde dünya ikinciliği elde eden Turkcell Global Bilgi, bu organizasyonda 2011 yılında da "Dünyanın En İyi Çağrı Merkezi" ve "En İyi Performans Gelişimi Programı" kategorilerinde dünya birincisi olmuştu. Son ödülle birlikte Turkcell Global Bilgi son iki yıl içerisinde üçüncü kez dünya şampiyonu oldu.
     Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, "Kurulduğumuz günden bu yana sektörümüzü ilgilendiren birçok alanda önemli başarılara imza attık ve bu başarılarımızı hem yurt içinde hem yurt dışında aldığımız birçok ödülle taçlandırdık. Yüzde 45 pazar payıyla Türkiye'nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi olarak yurt içi ve yurt dışında toplam 18 lokasyonda, 10 bin çalışanımızla aynı kararlılık, cesaret ve yenilikçi anlayışla Türkiye'ye ve müşterilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
     Turkcell Global Bilgi, "En İyi Dış Kaynak İş Ortaklığı" kategorisindeki dünya birinciliği ödülünü, ÇSGB, İŞKUR ve SGK kurumlarının yaklaşık 300 hizmetinin entegre bir şekilde 7/24 sunulduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi "ALO 170" ile aldı.
     Turkcell Global Bilgi bir diğer ödülünü ise dünyada örnek gösterilen Ses Tanıma Teknolojisi ile "En İyi Self Servis Teknoloji Uygulaması" dalında aldı. Turkcell Global Bilgi, bu teknoloji ile aboneler için teyit ve kimlik doğrulaması gerektiren konularda, anne kızlık soyadı gibi ek sorulara gerek kalmadan yönlendirme sağlayarak, teyit süresini ortalama 5 saniyeye indiriyor.
     Ses Tanıma teknolojisi ile kullanıcılar, sesin, parmak izi ile yakalanan güvenlik düzeyinin de üzerinde olan taklit edilemez ve kişiye özel biyometrik özellikleri sayesinde işlemlerini, geleneksel şifreleme yöntemlerine göre çok daha güvenli bir şekilde gerçekleştiriyor.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir