Turkcell Global Bilgi, iş sürekliliğini dünya standardına çıkardı -Turkcell Global Bilgi "ISO…

  • Yazı boyutu
Turkcell Global Bilgi, iş sürekliliğini dünya standardına çıkardı
     -Turkcell Global Bilgi "ISO…

Turkcell Global Bilgi, iş sürekliliğini dünya standardına çıkardı -Turkcell Global Bilgi "ISO 22301-İş Sürekliliği Yönetim Sistemi" sertifikasını alan, dünyadaki ilk ve tek çağrı merkezi oldu

Turkcell Global Bilgi "ISO 22301-İş Sürekliliği Yönetim Sistemi" sertifikasını alan, dünyadaki ilk ve tek çağrı merkezi oldu.
     Turkcell açıklamasına göre, Turkcell Global Bilgi, uluslararası standartlar kuruluşu BSI (British Standarts Institute) tarafından verilen "ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi" sertifikası alan dünyadaki ilk ve tek çağrı merkezi oldu.
     Şimdiye kadar dünyada sadece 20 firmaya verilen sertifikayı alan Turkcell Global Bilgi, potansiyel riskler karşısında müşterilerinin çıkarlarını, itibarını, marka ve değer yaratma faaliyetlerini korumaya yönelik yüksek bir yönetim süreci standardına sahip olduğu için sertifikaya layık görüldü.
     Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, kuruldukları günden itibaren tüm çalışmalarını müşteri memnuniyeti odaklı yürüttüklerini vurgulayarak şöyle devam etti:
     "Turkcell Global Bilgi olarak acil durumlara müdahale yetkinliğimizi ve iş sürekliliği kapasitemizi yüksek standartlara çıkarabilmek için uzun yıllar yoğun bir çalışma içerisinde olduk.
     Bu yöndeki çalışmalarımıza öncelikle kritik alanlardaki riskleri belirlemekle başladık ve daha sonra bu riskleri kabul edilebilir seviyelere getirmek için birtakım önlemler aldık. Ardından "Acil Durum Planları", İş Sürekliliği Stratejileri" ve kritik faaliyetler için "İş Sürekliliği Planları" oluşturduk. Bu planların tatbikatlarını yaptık" ifadelerini kullandı.
     Tüm bu çalışmalar sonucunda iş sürekliliğini işlerinin bir parçası haline getirdiklerini aktaran Pekkan, "Bu çabaların sonucu olarak dünyaca ünlü belgelendirme ve denetleme kuruluşu BSI de şirketimizi "ISO 22301"sertifikasına layık gördü.
     Bugüne kadar müşterilerimize kesintisiz hizmet sunabilmek için gösterdiğimiz yoğun çalışmaya aynı gayret ve sorumlulukla devam edeceğiz" dedi.
     İş Sürekliliği Yönetim Sistemi'nin amacı acil durumlarda öncelikle insan hayatını korumak, iş sürekliliği kesintisi risklerini minimize etmek, kesinti durumlarında da, sistemin en kısa sürede tekrar hizmet verebilir hale gelmesini ve nihayetinde normal koşullara dönebilmesini sağlamak.
    
    
    

Bu haberi 193 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir