Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan: -"ALO183, Aile ve Sosyal Politikalar…

  • Yazı boyutu
Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan:
     -"ALO183, Aile ve Sosyal Politikalar…

Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan: -"ALO183, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan kadına yönelik şiddeti çözmek için attığı en güzel adımlardan biri"

Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan, "ALO183, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan kadına yönelik şiddeti çözmek için attığı en güzel adımlardan biri" dedi.
     Turkcell Global Bilgi'den yapılan açıklamaya göre, "Alo 183 Danışma Hattı" üzerinden şiddet gören veya töre ve namus cinayetlerine maruz kalma riski taşıyan kadınlara yönelik çağrılar alınıyor, kadın konukevleri, aile danışma merkezleri hizmetleri ve yararlanabilecekleri diğer hizmet modelleri hakkında bilgi veriliyor.
     Gelen çağrının aciliyeti göz önünde tutularak, vakanın bulunduğu ilin acil müdahale ekip sorumlusuna yönlendirme yapılıyor. Acil müdahale ekibi vakayı değerlendirdikten sonra emniyet veya jandarma birimleri ile koordinasyon kurup, olaya kısa bir süre içerisinde müdahale ediyor.
     Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Turkcell Global Bilgi'nin işbirliği ile açılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İletişim Merkezi, şiddet mağduru kadınlardan gelen çağrılara etkin çözümler sunuyor. Bugüne kadar şiddet gören kadınlardan iletişim merkezine gelen toplam 1345 yardım talebi çağrısı ilgili birimlere yönlendirilerek hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuldu.
     Toplam 360 saatlik bir eğitim sürecinden geçen ve yaş ortalamasının 27 olduğu çağrı merkezinde, çalışanların yüzde 57'si kadınlardan oluşuyor. Bu, yüzde 22'lerde seyreden kadın istihdamı ile dünya ülkeleri arasında son sıralarda yer alan Türkiye için çok önemli bir oran teşkil ediyor.
     Ayrıca vatandaş temsilcilerinin yüzde 30'u engellilerden oluşan çağrı merkezinde çalışanlarının 2/3'ü lisans ve üstü eğitime sahip bulunuyor.
    
     -"Kadına karşı şiddeti engellemek için devletle el ele verdik"-
    
     Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan ise, ALO183'ün, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Türkiye'nin en önemli sorunlarından biri olan kadına yönelik şiddeti çözmek için attığı en güzel adımlardan biri olduğunu belirtti.
     Pekkan, bu çözüme katkı sağlayan böyle bir proje içerisinde Turkcell Global Bilgi olarak yer alıyor olmaktan ötürü son derece mutlu olduklarını dile getirerek, şunları kaydetti:
     "Kısa bir zaman önce faaliyete geçen merkezimizde, kadınlarımıza yardımcı olmak, sorunlarını en kısa sürede çözüme kavuşturmak için devletle el ele, canla başla çalışıyoruz. Şiddeti engellemek, kadınlarımızı sosyal hayatta daha da güçlü kılarak gerçekleşecektir kuşkusuz. Turkcell Global Bilgi olarak kadınlarımızın toplumsal yaşamın her aşamasında söz sahibi olmaları gerektiğine yürekten inanıyor, bunun için de kadın çalışan istihdamına büyük önem veriyoruz.
     Şu an Aile ve Sosyal Politikalar İletişim Merkezi'nde çalışanlarımızın yüzde 57'si kadınlardan oluşuyor. Turkcell Global Bilgi bünyesinde ise çalışanlarımızın yüzde 60'ı kadın. Daha güçlü bir Türkiye, daha sağlıklı bir toplum için kadınlarımızın önündeki engelleri ortadan kaldıracak, şiddeti engelleyecek her türlü projenin destekçisi olmaya devam edeceğiz."
    
    
    

Bu haberi 187 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir