"Turkcell fırsat eşitliği için çalışıyor" -Turkcell Grup Şirketleri bünyesinde yaklaşık…

  • Yazı boyutu
"Turkcell fırsat eşitliği için çalışıyor"
     -Turkcell Grup Şirketleri bünyesinde yaklaşık…

"Turkcell fırsat eşitliği için çalışıyor" -Turkcell Grup Şirketleri bünyesinde yaklaşık 500 engelli vatandaş görev yapıyor -Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler: -"Bugün mobil iletişim teknolojilerinin sunduğu imkanlar sayesinde istihdamda, bilgiye erişimde, sosyal hayata katılımda engelli vatandaşlarımızın önündeki pek çok engeli kaldırıyoruz'

İletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, teknolojisi ve projeleriyle "engel"leri ortadan kaldırarak, engelli vatandaşlara fırsat eşitliği sağlayan hizmetlerini sürdürüyor.
     Yapılan açıklamaya göre, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve onları hayatın içine katmak üzere attığı somut adımları "Engel Tanımayanlar" çatısı altında toplayan Turkcell, bu çatı altında sunduğu çözümlerin hem sayısını hem de kapsamını giderek genişletiyor.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Turkcell ailesi olarak Türkiye'nin ekonomik ve sosyal gelişimi için toplumun her kesiminin fırsat eşitliğine sahip olmasını önemsediklerini belirtti.
     Fırsat eşitliğinin önemine inanan, sosyal sorumlu bir şirket olarak, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak, onları hayatın içine katmak için "Engel Tanımayanlar" projesi kapsamında birçok hizmet sunduklarını dile getiren Öztürkler, "Bugün mobil iletişim teknolojilerinin sunduğu imkanlar sayesinde istihdamda, bilgiye erişimde, sosyal hayata katılımda engelli vatandaşlarımızın önündeki pek çok engeli kaldırıyoruz" ifadelerini kullandı.
     Engelli vatandaşların yeteneklerini ön plana çıkaran, maddi anlamda kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayan istihdam konusu da, Turkcell'in "engel tanımayan" hizmetleri içinde en önemli başlıklardan birini oluşturuyor.
     Turkcell Global Bilgi'nin Karaman ve Van-Erciş'de bulunan çağrı merkezlerinde çalışanların yarısı engellilerden oluşuyor. Ulaştırma Bakanlığı ile yürütülen proje kapsamında Diyarbakır, İzmir ve İstanbul Çağrı Merkezleri'nde evinden çalışan (homeagent) personel Turkcell Global Bilgi bünyesinde istihdam ediliyor.
     Halen Turkcell Grup Şirketleri, Turkcell Çağrı Merkezleri ve Evden Çağrı Merkezi Hizmeti bünyesinde yaklaşık 500 engelli görev yapıyor.
     Türkiye'deki en kapsamlı engelli istihdamını hayata geçiren Turkcell, eşit imkanlarla görev yapan engelli personelin eğitim ve kariyer gelişimi olanakları, engelli dostu ofisler, servis ve ulaşım kolaylıkları ile çağdaş bir çalışma hayatının parçası oluyor.
    
     -Müşteri hizmetlerinde özel çözümler-
    
     Turkcell, engelli kategorisine özel olarak hazırlanan ve tüm ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan konuşma, SMS ve internet "Destek Paketleri"ni avantajlı fiyatlarla sunuyor. Turkcell Superonline'ın hizmetlerinden de engelli vatandaşlar daha uygun koşullarla yararlanabiliyor.
     Engelli müşterilere yönelik müşteri hizmetleri çözümleri arasında ücretsiz sesli fatura ve sesli sözleşme seçeneği, işitme engelli aboneler için görüntülü çağrı merkezi, işitme engellilerin ücretsiz olarak "Aradığınız kişi işitme engellidir. Kendisine ulaşmak için SMS ya da MMS atabilirsiniz" anonsunu tüm arayanlara dinletebildikleri Çalarken Dinlet hizmeti, talep eden engelli abonelere tarifelerde, hizmetin sunum koşullarında meydana gelen değişikliklerin ve fatura ve kota dolum bilgilerinin sesli mesaj ile iletilmesi, talep eden abonelere "Turkcell Neredeyim" servisinde sağlanan konum bilgilerinin sesli olarak sağlanması, ses hizmetinden bağımsız olarak SMS paketi hizmetinin sunulması yer alıyor.
     Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu işbirliğiyle ilk önce üç mağazada hayata geçirilen "engelli dostu mağazacılık" konsepti İstanbul, Ankara ve İzmir'de toplam 60 Turkcell İletişim Merkezi'ne yaygınlaştırıldı.
     Bu mağazalarda İşaret Dili eğitimi alan çalışanlar işitme engelli müşterilerin mobil ihtiyaçlarını en verimli şekilde karşılamak için hizmet veriyor.
     Turkcell'in Young Guru Academy işbirliğiyle gerçekleştirdiği, görme engelli abonelerini hayata bağlayan "Turkcell Hayal Ortağım" servisi ile görme engelli aboneler cep telefonlarından 8020 kısa numarasını arayarak Türkiye ve dünyadan tüm güncel haberleri, Milli Kütüphane Başkanlığı arşivindeki 4 bin kitabı, sosyal hayata entegrasyon için gerekli eğitimleri sesli olarak dinleyebiliyor.
     Şu anda 2 bin aktif kullanıcıya sahip olan bu ücretsiz serviste Turkcell'in görme engelli aboneleri bugüne kadar 220 bin dakika dinleme gerçekleştirdi. Hayal Ortağım'ın Android ve iPhone uygulamaları da kısa süre sonra ücretsiz olarak hizmete sunulacak.
     Turkcell, sosyal sorumluluk projeleri ile engelli gençlerin kişisel ve sosyal gelişimine katkıda bulunarak, hayata katılımını da destekliyor.
     "Geleceğe Koşanlar" projesi kapsamında "Görme Engelli Bisiklet" sporunu 9. paralimpik branş olarak başlatan Turkcell, Tokat, Denizli, İzmir, Konya ve Kayseri'de görme engelli okullarında okuyan 50 sporcuyu destekliyor.
     Ayrıca Turkcell Gönüllüleri, Nisanda "Görme Engelliler için Edebiyat" hareketini başlattı. Kitap okumaya gönüllü olan 120 Turkcell çalışanının stüdyoda oluşturmaya başlattıkları kayıtlardan ilk 40'ı tamamlanarak Turkcell Hayal Ortağım Servisi'nin "Sesli Kitap" arşivini zenginleştirmeye başladı.
    
    
    

Bu haberi 376 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir