Turkcell'e İnovasyon ödülü

  • Yazı boyutu
Turkcell'e İnovasyon ödülü

Turkcell'e Kredi Yönetiminde İnovasyon ödülü

Turkcell, Global Telecoms Business dergisinin bu yıl altıncısını düzenlediği The Global Telecoms Business Innovation Awards'dan ödülle döndü.
     Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Turkcell ve projede kullanılan yazılımı geliştiren Neural Technologies firması, "Kredi Yönetiminde İnovasyon" kategorisinde, "Dolandırıcılık ve Kredi Risk Yönetimi Projesi" ile ödüle layık görüldü.
     Londra'da gerçekleştirilen ödül törenine dünya çapında sektöre öncülük eden 360 lider katıldı. Törende ödülü Turkcell adına Hazine ve Risk Yönetimi Bölümü Yöneticisi Erdim Burdu aldı.
     GTB dergisi, İnovasyon Ödülleri'ni her yıl telekom operatörleri ile tedarikçi firmaların bir arada çalıştığı en yenilikçi projelere veriyor. Neural Technologies'in geliştirdiği yazılım, Minotaur adını taşıyor.
     Turkcell ve Neural Technologies, dolandırıcılık ve kredi riski uygulamalarını bir risk yönetimi çözümünde başarıyla ve yenilikçi şekilde bir araya getirmeleri nedeniyle ödüle hak kazandı. Dolandırıcılık ve Kredi Risk Yönetimi platformu, yeni servis ve ürünlerle paralel finansal risklerin izlenmesini ve önlem alınmasını sağlıyor. Platform bugüne dek Turkcell'e hem zaman ve kaynaklar bakımından kazanımlar getiriyor hem de maddi tasarruf olanağı yaratıyor. Bunun yanında, proje sayesinde Turkcell'in belirlediği risk tanımı ile ödeme hatırlatan SMS'ler, çağrı merkezi üzerinde planlanan hatırlatıcı çağrılar, web ve IVR üzerinden bildirimlerde müşteri iletişiminin otomasyonu geliştiriliyor. Bu gelişim, müşteri memnuniyeti açısından kayda değer bir fayda yaratıyor.
     Turkcell, 2011 yılında da GTB'den "Finansal Risk İnovasyonu" ödülü almıştı.
    
    
    


Bu haberi 293 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir