Turkcell'den Türk Kızılayı'na teknolojik destek

  • Yazı boyutu
Turkcell'den Türk Kızılayı'na teknolojik destek

Turkcell, Kızılay'a 24 ay boyunca kullanılmak üzere bin 300 kurumsal hat tahsis edecek

Turkcell, Türk Kızılayı ile kapsamlı bir işbirliğine imza attı.
     Şirket açıklamasına göre, Turkcell ve Türk Kızılayı arasında yapılan sözleşme kapsamında, Kızılay'a ilk etapta 24 ay boyunca kullanılmak üzere bin 300 kurumsal hat tahsis edilecek. Gerek idari personel, gerekse sorumlu saha ekipleri tarafından kullanılacak hatlar, Kızılay'ın mobil iletişim ihtiyacını karşılayacak.
     Turkcell ayrıca, yeni sözleşme kapsamında aylık 4GB internet paketi ile birlikte 300'e yakın VINN ve 10 milyonu yenilenen SMS sözleşmesi ile toplam 25 milyon SMS'i Kızılay'ın kullanımına sundu. Bu SMS'ler kan bağışı yapan kişilere her üç ayda bir tekrar bağış yapmalarını ve özel günlerini hatırlatmak amacıyla kullanılacak.
     Turkcell'in Türk Kızılayı'na sunduğu 300 VINN ve aylık 4GB'lık internet paketleri, çok önemli bir amaçla kullanılacak. Bu proje ile Türkiye'deki tüm kan bağışçıları online sorgulanabilecek.
     Gerek hastanelerde, gerekse Kızılay'a ait Mobil Kan Merkezleri'nde, mobil internet bağlantısı sayesinde, kan bağışının gerçekleştirildiği anda Ret Sorgulaması, bağış süresi dolmamış bağışçıların ve TC Kimlik işlemlerinin sorgulanması yapılabilecek.
     Mevcut veri tabanında yapılacak çevrim içi sorgulama ile daha önce bulaşıcı hastalıklar ya da başka bir nedenle kan bağışında ret almış bağışçı, anında tespit edilebilecek. Böylece hata riski ortadan kalkacak ve kanın yeniden testi için harcanan zaman, enerji ve paradan tasarruf sağlanacak.
     Turkcell Akıllı Araç uygulamalarının ise, Türk Kızılayı'na ait hizmet araçlarının takibi için tahsis edilen 540 hat sayesinde yakıt ve yıpranma giderlerini yüzde 30 oranında azaltacağı öngörülüyor.
    
     -"Turkcell ile çalışmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz"-
    
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, Türk Kızılayı ile birlikte çalışmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
     Türk Kızılayı'na bu kez Turkcell olarak teknolojik destek getirdiklerini belirten Kocabaş, "Kızılay ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği, hem bizim için bir prestij kaynağı hem de Turkcell'e duyulan güvenin bir göstergesi. İletişim teknolojilerinin her dalında, en kaliteli hizmeti en uygun koşullarda almak isteyen kuruluşlar arasına Kızılay'ın da katılmasından gurur duyuyoruz" dedi.
     Türk Kızılayı Genel Müdürü Ömer Taşlı ise sadece Türkiye'nin değil dünya iletişim sektörünün en başarılı kuruluşlarından biri olan Turkcell ile çalışmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.
     İhtiyaç sahiplerine insani yardım ulaştırırken, sağlıklı bir iletişimin hayati önem taşıdığını belirten Taşlı, "Güçlü teknolojik altyapısı ve kaliteli hizmet anlayışı ile Turkcell'in bu sağlıklı iletişimi bize sağlayacağına sonuna kadar inanıyoruz. Turkcell de Türk Kızılayı gibi paylaşmanın güzelliğine inanıyor. İki önemli kurumun, sosyal sorumluluk alanındaki işbirliğinin artarak devamını ve bu işbirliğinin ülkemizde ve tüm dünyada hizmet ulaştıracağımız ihtiyaç sahipleri adına hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.
    
    
    


Bu haberi 252 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir