Turkcell'den OGES sonuçları için MEB ile işbirliği

  • Yazı boyutu
Turkcell'den OGES sonuçları için MEB ile işbirliği

Turkcell'den OGES sonuçları için MEB ile işbirliği

Turkcell ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) Mobil Bilgi Servisi için işbirliği yaptı. Öğrenci ve veliler, OGES sonuçlarını cep telefonlarına gelen SMS'ler sayesinde kolaylıkla takip edilebilecek.
     Turkcell açıklamasına göre, Milli Eğitim Bakanlığı OGES Mobil Bilgi Servisi'ne kayıt yapıldığı andan itibaren; tercih süresi bilgileri, ek tercih süresi bilgilendirmesi, yapılan tercih başvurusunun okul müdürlüğünce onaylandığına dair bilgilendirme, yerleştirme sonuçları, yedek sıranız geldiğinde uyarı mesajı, kazandığınız okuldaki kayıt durumu bilgileri, cep telefonuna gelen SMS ile öğrenilebilecek.
     Öğrenci hakkında oluşan her yeni durum, otomatik olarak SMS ile bildirilecek. Yapılacak tüm bilgilendirmeler, vergiler dahil toplam 1,00 lira ücret karşılığında cep telefonuna SMS olarak gelecek.
     MEB OGES Mobil Bilgi Servisi'nden faydalanmak için mesajların gönderileceği cep telefonu numarasını kaydettirmek gerekiyor. Servise web'den ya da cep telefonundan kayıt yaptırmak mümkün.
     Web'den kayıt için, cep telefonu "oges.meb.gov.tr ya da https://e-okul.meb.gov.tr/" adreslerinden kaydedildikten sonra gönderilecek bilgilendirme mesajının onaylanması gerekiyor.
     OGES Mobil Bilgi Servisi'ne cep telefonundan da kolayca kayıt yapılabiliyor. Bunun için, "OGES" boşluk "ÖĞRENCİ TCKİMLİK NO" yazıp 8383'e göndermek yeterli oluyor. (Örneğin: OGES 12345678900)
     Sisteme kayıt olduktan sonra istenilen zamanda sorgulama yapılabiliyor ve öğrencinin son yedek, asil ya da kayıt durumu hakkında bilgi alınabiliyor. Bunun için yine "OGES" boşluk "ÖĞRENCİ TCKİMLİK NO" yazılıp 8383'e gönderilmesi gerekiyor. Yapılan tüm sorgulamalar için vergiler dahil toplam 1,00 lira ücretlendirme yapılıyor.
    
    
    

Bu haberi 181 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir