Turkcell'den "Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans" kampanyasına destek -Aile ve Sosyal…

  • Yazı boyutu
Turkcell'den "Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans" kampanyasına destek
     -Aile ve Sosyal…

Turkcell'den "Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans" kampanyasına destek -Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Turkcell ortaklığında gerçekleştirilen, "Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans" bilinçlendirme kampanyası başladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Turkcell ortaklığında gerçekleştirilen, "Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans" bilinçlendirme kampanyası başladı.
     Turkcell açıklamasına göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Turkcell ortaklığında gerçekleştirilen, "Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans" bilinçlendirme kampanyasında ilk adım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in katılımıyla Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında atıldı.
     Gün kapsamında 23 Kasım'da İstanbul'da düzenlenen "Beyaz Kurdele İmza Gecesi"nde iş, sanat, siyaset dünyasının ve sivil toplumun önde gelen isimleri kadına karşı şiddete hep birlikte "Hayır" dedi.
    
     -Ünlü isimler dev kurdeleye imza attı-
    
     Türkan Şoray, Ajda Pekkan, Necati Şaşmaz, Özcan Deniz, Hadise, AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, Demet ve İbrahim Kutluay, Burcu Esmersoy, Janset, Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi Songül Öden ve Azra Akın, Tan Sağtürk, Kutsi, Tolgahan Sayışman, İpek Tanrıyar, Ogün Sanlısoy, Abdullah Oğuz, Cemal Toktaş, Yeliz Kuvancı, Esra Ceyhan, Saba Tümer, Harun Erdenay, Gökhan Gönül, Mehmet Topal gibi birçok ünlü "Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans" diyerek şiddete karşı duyarlılık sembolü olan beyaz kurdeleyi imzaladı.
     Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın öncülük ettiği bu kampanyada teknoloji ve iletişim gücünü kadınların güvenle hayata bağlanmaları için sunmaktan gurur duyduğunu dile getiren Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv şöyle konuştu:
     "Kadınlarımıza daha iyi bir dünya, eşit koşullar ve fırsat eşitliği sağlamak için çalışıyoruz. Bugün burada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Şahin"in yanında iletişim ve teknoloji partneri olarak gururla duruyor ve 'Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans' diyoruz. Bu yolda kat edilecek mesafe büyük ama biz kararlıyız. Kadınlarımızın güçlenmesi ve yalnız olmadıklarını bilmeleri için çıktığımız yolda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Teknolojik altyapımızla, kadınlarımıza sağladığımız istihdamla, kadınlarımızı ekonomiye katmak için hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerimizle, kızlarımızın okuması için verdiğimiz burs destekleri ile eminiz ki kadınlarımız güçlenerek geleceğe güvenle bakacaklar."
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir