Turkcell'de gözler 4 Mart'ta...

  • Yazı boyutu
Turkcell'de gözler 4 Mart'ta...

Turkcell'de gözler 4 Mart'ta...

İngiliz Yüksek Mahkemesi Privy Council, Çukurova Holding ve Rus Altimo arasında devam eden Turkcell'deki yüzde 13,8 hissenin sahipliğine ilişkin davada yeni oturum tarihini 4 Mart olarak açıkladı.
     Resmi sitesinden mahkeme oturumlarınını takvimini ilan eden Privy Council, altı yıldır Turkcell'in büyük hissedarlarından Çukurova Holding ve Rus Alfa Gruba bağlı Altimo arasında devam eden yüzde 13,8 hisseye ilişkin davanın yeni oturumunun 4 Mart tarihinde Londra'daki İngiliz Yüksek Mahkemesi'nde 3 numaralı duruşma salonunda yapılacağını duyurdu.
     Geçen ayki oturumda Privy Council, Altimo'nun Turkcell hisselerine el koyma hakkına sahip olduğunu ancak Çukurova'nın koşulları karşılayıp krediyi geri ödemesi durumunda hisselerini geri alması için olanak tanınmasını da kararlaştırmıştı.
     Mahkeme hisselerini geri alma fırsatı verecek hükmü belirlemek için yeterli bilgiye sahip olmadığını, bu nedenle taraflardan daha fazla bilgi istediğini, daha sonra bir karar daha alacağını açıklamıştı.
     Karar sonrasında hem Çukurova Grubu, hem de Altimo, kararı memnuniyetle karşılayarak kendi lehlerine olduğunu savunmuştu.
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir