Turkcell, Bavul.com ile turizm sektörünün en iyi mobil uygulaması seçildi

  • Yazı boyutu
Turkcell, Bavul.com ile turizm sektörünün en iyi mobil uygulaması seçildi

Turkcell, Bavul.com ile turizm sektörünün en iyi mobil uygulaması seçildi

Turkcell, Türkiye'nin en kapsamlı seyahat asistanı Bavul.com ile Turizm Trendleri Zirvesi'nde sektörün en iyi mobil uygulaması seçildi.
     Turkcell tarafından yapılan açıklamaya göre, Turkcell'in sağladığı teknoloji altyapısı ile güçlendirilen Bavul.com, sektörün geleceğini değerlendirmek üzere dünyanın turizm liderlerini bir araya getiren Turizm Trendleri Zirvesi'nden ödülle döndü.
     Sektöre özel uygulamaları; kullanım kolaylığı, tasarım, içerik ve ek özellikler açısından değerlendiren jüri, Bavul.com'u sektörün en iyi mobil uygulaması seçti. Bavul.com'un üye sayısı kısa sürede 202 bine ulaştı. Uygulamanın IOS ve Android versiyonları ise bugüne dek toplam 300 bin mobil cihaza indirildi. Web üzerinden de ulaşılabilen Bavul.com'da, aylık ortalama 2 bin 500 işlem gerçekleştiriliyor ve her üç işlemden biri mobil cihazlardan yapılıyor.
     Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde şunları ifade etti:
     "Türkiye'nin en kapsamlı kişisel seyahat asistanı olan Bavul.com, aylık 300 bin ziyaretçisiyle kısa sürede seyahat planlama alışkanlıklarımıza yepyeni bir boyut getirdi. İnternet ve mobil teknolojiler, iş yapış biçimlerini olduğu kadar hayatımızın geri kalanını da yeniden şekillendiriyor. Ancak bunun için doğru kurgulanmış bir vizyon ve yenilikçi bir teknoloji altyapısı gerekli. Turkcell olarak bizim Bavul.com'un mobil uygulamasını geliştirirken hedefimiz, turizm sektöründe mobilite adına önemli bir boşluğu doldurabilmekti. Turizm Trendleri Zirvesi-nde aldığımız ödül, Bavul.com uygulaması ile hedeflediğimiz süreci desteklemesi açısından bizim için çok değerli."
    
     -Bavul.com-
    
     Kısa süre önce uçak ve otobüs bileti rezervasyonlarının yanına otel rezervasyonu hizmetini de ekleyerek hizmet tabanını genişleten Bavul.com, gerek tasarımı ve içeriği gerekse de kullanım kolaylığı ile kullanıcılarına seyahat planlarında büyük kolaylık sağlıyor. Tüm seyahat ihtiyaçlarını en hızlı, ekonomik ve verimli şekilde tek noktadan karşılayan Bavul.com'u ziyaret edenler, "Keşfet" bölümünden gezi konseptli blog yazılarına erişebildikleri gibi "Şehir Rehberi" altında da hangi şehirde ne yenir, nerelere gidilir, yapılmadan dönülmemesi gereken şeyler nelerdir gibi bilgileri kolaylıkla edinebiliyor.
     Uçak ve otobüs biletini aynı anda sunarak fark yaratan Bavul.com'da kullanıcılar, Türkiye'de bir ilk olan "seyahat asistanı" hizmeti sayesinde uygun fiyatlı biletlere zahmetsizce ulaşabiliyor. Gitmek istedikleri yeri, gitmeyi düşündükleri tarih aralığını ve maksimum fiyatı girdikten sonra üyelere yalnızca "asistan"ın bulduğu bileti SMS'le cep telefonlarına göndermesini beklemek kalıyor. Ayrıca asistan hizmeti sayesinde uçak indiğinde yolcunun yakınları da otomatik SMS' ile bilgilendirilebiliyor.
     Kullanıcılar bavul.com'da 700'den fazla havayolu firmasından uçak bileti alabiliyor ve dünyanın dört bir yanında 2 yıldızdan 5 yıldıza kadar 100 binden fazla otele rezervasyon yaptırabiliyorlar. Bavul.com'un indirimli fiyatlarıyla otel rezervasyonu yaptıran kullanıcılar, Atlasjet'ten bedava uçak bileti kazanıyor. Ayrıca mobil platformda Onur Air'den rezervasyon olanağı sağlayan tek yöntem olan Bavul.com, Turkcell'lilere özel avantajlar da sunuyor.
     Turkcell'li olsun olmasın herkes Bavul.com'a ücretsiz üye olabiliyor. Dileyenler App Store'den iPhone ya da www.t-market.com adresinden Android uygulamalarını indirerek cep telefonlarından da seyahatlerini planlayabiliyor.
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir