Turkcell 6. Elçiler Zirvesi -Genel Müdür Yardımcısı Acar: -"Bin 226 mağazamızla müşterilere…

  • Yazı boyutu
Turkcell 6. Elçiler Zirvesi
  -Genel Müdür Yardımcısı Acar:
  -"Bin 226 mağazamızla müşterilere…

Turkcell 6. Elçiler Zirvesi -Genel Müdür Yardımcısı Acar: -"Bin 226 mağazamızla müşterilere eşsiz deneyim yaşatmak için çaba gösteriyoruz" -"Türkiye'de akıllı cihaz satış oranı yüzde 63 iken, Turkcell iletişim merkezlerinde bu oran yüzde 81"

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Acar, "Bin 226 mağazamızla müşterilere eşsiz deneyim yaşatmak için çaba gösteriyoruz" dedi.
     Acar, Antalya EXPO Center'daki Turkcell 6. Elçiler Zirvesi'nde düzenlediği basın toplantısında, zirveye Türkiye'nin 81 ilinden 5 bin çalışanın katıldığını söyledi. Acar, çalışanlarının bu zirveyle takım ruhu kazandığını, yeni ürünlerle ilgili bilgi aldıklarını kaydetti.
     Turkcell'in bu eğitimlerle takım olma ruhunu kazandığını anlatan Acar, deneyimi nasıl eşsiz hale getirebileceklerini düşündüklerini dile getirdi. Müşterilerin farkına varmadıkları ihtiyaçlarına bile çözümler bulabilecek bir yapıya kavuşmak istediklerine dikkati çeken Acar, "Bin 226 mağazamızla müşterilere eşsiz deneyim yaşatmak için çaba gösteriyoruz. Diyarbakır'da da Edirne'de de aynı hizmeti veriyoruz. 103 bin 500 metrekareye yakın bir alanda müşterileri ağırlıyoruz. Turkcell iletişim merkezi dışında küçük tabir edilen 16 bin 796 noktada da hizmet veriyoruz. Bu yaygınlık aynı nüfusta olan başka ülkelerde yok. Müşteriler bize her an ulaşabiliyor" diye konuştu.
     Turkcell iletişim merkezlerinin yüzde 83'ünün ana caddelerde, yüzde 14'ünün alışveriş merkezlerinde, yüzde 3'ünün ise diğer bölgelerde olduğunu bildiren Acar, mağazaların yüzde 74'ünün perakende ticaret alanlarında olduğunu ifade etti.
     Acar, artık mağaza içlerini güzelleştirmek için çaba gösterdiklerini vurgulayarak, İstanbul'da bu konseptte 4 iletişim merkezi açtıklarını, burada öğrendikleri deneyimleri bütün mağazalara yayıp aynı hizmet kalitesini yaşatarak eşsiz müşteri deneyimine yolculuk yapmayı amaçladıklarını söyledi.
     Türkiye'de satılan akıllı cihaz satış oranında Turkcell'in önemine dikkati çeken Acar, şöyle konuştu:
     "Türkiye'de akıllı cihaz satış oranı yüzde 63 iken, Turkcell iletişim merkezlerinde bu oran yüzde 81. İletişim merkezlerimizde 3G'li telefon satılma oranı ise yüzde 99. İletişim merkezleri insanların hayatında önemli yer tutmaya başladı. 3 yılda 650 milyon kez mağazalarımız ziyaret edildi ve 375 milyon işlem yapıldı. Dünya çapında bu kadar ziyaret edilen ve işlem yapılan mağaza sayısı çok az. Bu durum Türkiye'nin genç nüfusunu, teknolojiye olan merakı ve hizmetimizin kalitesini ortaya koyuyor."
    
     -Engellilere yönelik çalışmalar-
    
     Turkcell iletişim merkezlerinde engellilerin daha kolay hizmet almaları için çalışmalar yaptıklarını anlatan Acar, İşitme Engelliler Federasyonu'yla işbirliği yaparak 225 çalışanlarının işaret dili öğrendiğini, bu çalışanların engellilere hizmet vermeye başladığını kaydetti.
     Acar, "Bir çalışanımız kayınvalidesi işitme engelli olduğu için işaret dili öğrenmişti. Bu sayede mağazaya gelen işitme engelli kişiye yardım etti. Bunu duyunca harekete geçerek eğitim çalışmalarına başladık. Bu hikayeyi anlatan reklam filmi de çektik. Yakında yayınlanacak. Reklam filminde kayınvalidesi için bu dili öğrenen çalışanımız oynadı" diye konuştu.
     Bir gazetecinin "Mağazaları teknoloji marketine çevirme düşünceniz var mı" şeklindeki soru üzerine Acar, "Teknoloji marketi deyince insanların aklına televizyon ve beyaz eşyalar geliyor. İletişim teknolojisi deyince ise biz geliyoruz. Vizyonumuzu iletişim teknolojileri üzerine kurduk. Teknoloji ürünlerinin sergilendiği yer değil de belki büyük metrekarelerde iletişim teknolojilerinin sergilendiği mağazacılık anlayışı düşüncemiz olabilir. Ama sadece teknoloji mağazacılığı bizim işimiz değil" dedi.
     Acar, kapsama alanı açısından dünyada bir numara olduklarını ifade etti.
     Acar'ın konuşmasının ardından komedyen Cem Yılmaz, zirveye katılan Turkcell çalışanlarına stand-up gösterisi sundu.
     Zirvenin 16 Mart'ta sona ereceği bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 437 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir