Turkcell 3G ile 15 tatil beldesinde 3 ayda bin TB internet kullanıldı -Turkcell 3G ile…

  • Yazı boyutu
Turkcell 3G ile 15 tatil beldesinde 3 ayda bin TB internet kullanıldı
     -Turkcell 3G ile…

Turkcell 3G ile 15 tatil beldesinde 3 ayda bin TB internet kullanıldı -Turkcell 3G ile internete bağlanan tatilciler, yaz döneminde 15 tatil beldesinde toplam 1000 Terabayt yani yaklaşık 1 buçuk milyon film veri alışverişi gerçekleştirdi

Turkcell 3G ile internete bağlanan tatilciler, yaz döneminde 15 tatil beldesinde toplam bin terabayt (TB) yani yaklaşık 1 buçuk milyon film veri alışverişi gerçekleştirdi.
     Turkcell açıklamasına göre 3G kullanımı, Ege bölgesinde zirveye ulaşırken Bodrum, ağustos ayında yaklaşık 4 bin film büyüklüğündeki veri trafiği ile 3G'nin yazlık adresi oldu. Sahil kesiminin yanı sıra yaylalarda da mobil internet yoğun olarak kullanıldı. Turkcell 3G'li yaylalarda veri trafiği geçtiğimiz yıla göre yüzde 200 artış gösterdi. Mobil internetin en yoğun kullanıldığı yayla, Adana-Tekir Yaylası oldu.
     Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti:
     "Bu yaz, Temmuz ayında Türkiye'yi 3G ile tanıştırmamızın 3'üncü yıl dönümünü kutladık. 3 yılı aşkın bir süredir insanımız, mobil internet ile bilgiye her an her yerden ulaşabiliyor. Masa başında olmaksızın işlerini uzaktan takip edebiliyor ya da sosyal hayatla bağlarını sürdürüyorlar. Yani dünyamız 3 yıl öncesine göre artık çok daha farklı. Yaz aylarında Turkcell 3G kullanımına ait veriler, bu açıdan bakıldığında ayrı bir önem kazanıyor. Bugün ister işte, ister evde, ister yaylada, ister tatilde olalım, hayatımız mobil internetle zenginleşiyor. Bu önemli gelişmenin ardında, MB başına fiyatlarda gerçekleştirdiğimiz yüzde 94'lük düşüş ve internetli telefonları son derece uygun kampanyalarla sunmamız var. Müşterilerimiz, Turkcell 3G kalitesine güvenerek yaz boyunca tercihlerini hayata bağlı kalmaktan yana kullandılar. Onlara gittikleri her yerde Turkcell'li olmanın farkını yaşatmak bize mutluluk veriyor."
    
     -En mobil tatilci Bodrum'da-
    
     Açıklamaya göre, Turkcell 3G'nin yaz boyunca en çok kullanıldığı tatil beldesi Bodrum oldu. Tatillerini Bodrum'da geçiren Turkcell'liler, günlük ortalama 2706 GB (3 bin 865 film) büyüklüğünde veri transferi ile mobil interneti en çok ağustos ayında kullandılar.
     Cep telefonları ve tablet cihazların tatilcilerin elinden düşmediği diğer beldeler ise Çeşme, Alanya, Kuşadası, Fethiye, Marmaris, Manavgat, Edremit, Konyaaltı, Milas, Ayvalık, Didim, Kemer, Dikili ve Foça oldu. Bu veriler, Türkiye'nin, Turkcell 3G ile hayata kesintisiz bağlı kalmayı tercih ettiğini ortaya koydu.
     Mobil internet bu yaz yalnızca sahil yörelerinde değil yaylalarda da hayatın parçası oldu. Hava sıcaklığının yüksek olduğu bölgelerde yazı yaylada geçirmeyi tercih edenler mobil interneti de beraberlerinde götürdü. Turkcell 3G'li yaylalarda internet kullanımı geçtiğimiz yıla göre yüzde 200 artış gösterdi.
     Turkcell'lilerin mobil interneti en çok kullandığı yaylaların başında Adana'daki Tekir Yaylası geldi. Yaz aylarında nüfusun oldukça yoğunlaştığı yayla, tüm Türkiye'de en çok veri tüketilen ilk 10 nokta arasında yer aldı.
     Bölgesel olarak incelendiğinde, mobil internet kullanımında ilk sırada Adana bölgesi (Adana, Hatay, Gaziantep, Mersin, Osmaniye) yaylaları, ikinci sırada ise Trabzon bölgesi (Gümüşhane, Ordu, Trabzon, Rize) yaylaları yer aldı.
     Turkcell 3G'yi en çok İngiltere, Norveç ve İsveç'ten gelen turistler kullandı. Tüm Türkiye'de Çift Taşıyıcı (Dual Carrier) teknolojisi ile desteklenen Turkcell 3G'den ülkemize gelen turistler de yaz boyunca data kullanımında faydalandı. Haziran, temmuz ve ağustos aylarında en çok veri alışverişi yapanlar sırasıyla İngiltere, Norveç ve İsveç'ten gelen turistler oldu. İlk üçü, Ruslar, Almanlar, ABD'liler izledi.
    
    
    

Bu haberi 188 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir