Türk-Yunan İş Forumu -SEV Internatiaonal Başkanı Athanase Lavidas: - "Yunanistan'la Türkiye'nin…

  • Yazı boyutu
Türk-Yunan İş Forumu
  -SEV Internatiaonal Başkanı Athanase Lavidas:
  - "Yunanistan'la Türkiye'nin…

Türk-Yunan İş Forumu -SEV Internatiaonal Başkanı Athanase Lavidas: - "Yunanistan'la Türkiye'nin daha yakın işbirliği içerisinde olması kaçınılmaz"

SEV International Başkanı Athanase Lavidas, "Yunanistan'la Türkiye'nin daha yakın işbirliği içerisinde olması kaçınılmaz" dedi.
     Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Dış Ekonomik İlişkileri Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenen Türk Yunan İş Forumu'nda konuşan Lavidas, Türkiye ve Yunanistan'ın gelişen ticari ve ekonomik ilişkilerini vurgulayarak, "Bizim ilişkilerimiz çok eskilere dayanıyor. Bundan 20 yıl önce Yunanistan Türkiye arasında Genç Girişimciler Derneği kurmak için çalışmalar yapmıştık. O ziyaretlerimde Türkiye'nin önde gelen iş adamları ile görüşürken hep ilişkilerin daha güçlü olmasını düşünürdük. Şimdi bunun gerçekleştiğini görüyorum. Bu bana büyük memnuniyet veriyor. Yunanistan'la Türkiye'nin daha yakın işbirliği içerisinde olması kaçınılmaz" şeklinde konuştu.
     Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras'in Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında düzenlenen İş Forumu, kapanış konuşmalarının ardından Yunan ve Türk iş adamlarının ikili iş görüşmeleri ile devam etti.
     Foruma, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker katıldı.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir