Türk-Yunan İş Forumu -Forum, Başbakan Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Samaras'ın katılımıyla…

  • Yazı boyutu
Türk-Yunan İş Forumu
  -Forum, Başbakan Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı 
  Samaras'ın katılımıyla…

Türk-Yunan İş Forumu -Forum, Başbakan Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Samaras'ın katılımıyla düzenlenecek

Türk-Yunan İş Forumu'nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras'ın katılımıyla düzenleneceği belirtildi.
     Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) yapılan açıklamaya göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğinde, yarın, Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilecek Türk-Yunan İş Forumu'na katılacak.
     Beraberinde 10 bakan ve çok sayıda işadamı getirecek olan Yunanistan Başbakanı Samaras'ın, özelleştirme projelerini de konuşması bekleniyor.
     Yunan yatırımcıların, Türkiye'de bankacılık, bilişim teknolojisi (IT), tarım uygulamaları, ambalaj, plastik, eczacılık, kozmetik, balıkçılık, turizm ve inşaat sektörlerinde işbirliği yapmak istedikleri ifade edilen açıklamada, Yunan şirketlerinin Türkiye'deki toplam yatırımlarının tutarının 6 milyar doları aştığı vurgulandı.
     Açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Ayrıca geçtiğimiz yıl, Yunanistan'ın kamu iktisadi girişimleri ile ilgili yaklaşık 70 milyar dolarlık özelleştirme yapacağı Yunan hükümeti tarafından açıklandı. Bu özelleştirme projeleri kapsamında, başta telekomünikasyon, ulaşım altyapısı, turizm, internet altyapı hizmetleri, liman ve havaalanı işletmeciliği, tekstil, gıda, enerji sektörlerine ağırlık verileceği öngörülüyor."
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir