Türk Traktör'den İzmir'de Doğrudan Ekim Günü

  • Yazı boyutu
Türk Traktör'den İzmir'de Doğrudan Ekim Günü

Türk Traktör'den İzmir'de Doğrudan Ekim Günü

Koç Holding iştiraklerinden Türk Traktör, Case IH traktörünü Türkiye pazarına sunması dolayısıyla Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü işbirliğiyle "Doğrudan Ekim Günü" düzenledi.
     Türk Traktör'den yapılan açıklamaya göre, koruyucu toprak işleme uygulamalarının başında yer alan doğrudan ekim uygulamalarının anlatılması amacıyla, düzenlenen etkinliğe, akademisyenler, çiftçiler ve öğrencilerden oluşan 150 kişi katılım gösterdi.
     Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Menemen Araştırma ve Üretme Çiftliği'nde gerçekleştirilen Doğrudan Ekim Günü'nde Case IH traktörleri ile ithal edilen DD Serisi Doğrudan Ekim Makineleri ile uygulama gerçekleştirildi.
     Doğrudan ekim işlemi, topraktaki nem kaybını en aza indirmek, yabancı ot popülasyonunu azaltmak, daha az yakıt tüketimi sağlamak, su ve rüzgar erozyonunu azaltmak ve toprak sıkışmasını en aza indirgemek gibi faydalar sağlıyor. Aynı zamanda doğrudan ekim, süreklilik halinde topraktaki organik madde miktarını artırıyor ve toprak işleme ile geçirilecek olan zamandan tasarruf etmeye olanak tanıyor.
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir