Türk Telekom'un, "WanTTed 2013" programı başlıyor

  • Yazı boyutu
Türk Telekom'un, "WanTTed 2013" programı başlıyor

Türk Telekom'un, "WanTTed 2013" programı başlıyor

Türk Telekom'un, üniversiteli gençlerin yanında olma ve onlara yatırım yapma vizyonuyla geliştirdiği genç yetenek programı "WanTTed 2013"ün, 25 Mart'ta başlayacağı belirtildi.
     Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, iş dünyasının yeni yıldızlarını henüz eğitimleri devam ederken keşfederek profesyonel yaşama hazırlamayı amaçlayan WanTTed programına, üniversitelerin 4. sınıfında okuyan, yüksek lisans veya doktora yapan öğrencilerle yeni mezunların başvurabileceği bildirildi.
     WanTTed Camp'ta başarılı olanların, Harvard Üniversitesi'nde düzenlenen seminere katılma fırsatını yakalayacağı ifade edilen açıklamaya göre, bu yıl ikincisi düzenlenen programla, telekomünikasyon sektöründe kariyer yapmak isteyen genç yeteneklerin potansiyellerini keşfetmelerine olanak sağlamak hedefleniyor.
     Türkiye'nin değişik illerinde 22 üniversitede, 25 Mart-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek "WanTTed 2013" tanıtım günleri sırasında öğrenciler program için başvuruda bulunurken, Türk Telekom yöneticileri ile tanışma şansı da yakalayacak.
     İktisadi ve idari bilimler fakültesi bölümleri ile mühendislik fakültelerinin, telekomünikasyon, bilgisayar, elektrik-elektronik, elektronik, endüstri, yazılım, bilişim sistemleri, işletme, sistem yönetim bilişim, matematik mühendisliği bölümlerinde okuyan son sınıf ve yüksek lisans öğrencileri ile yeni mezunlar programa, www.wantted.com.tr üzerinden başvuruda bulunabiliyor.
     Adaylar öncelikle üniversite, bölüm, yabancı dil ve yaş koşuluna göre filtrelenecek ve kriterlere uygun bulunanlar 4-5 Mayıs tarihlerinde yapılacak sınavın ardından grup çalışması ve birebir mülakata davet edilecek. Tüm süreçlerde başarılı olan adaylar WanTTed Camp'a gitmeye hak kazanacak.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu, müşteriler ve Türkiye için değer yaratmak amacıyla çalıştıklarını dile getirdi.
     Kutlu, şunları kaydetti:
     "Bu program sayesinde telekomünikasyon sektöründe görev alacak nitelikli çalışanlar ve geleceğin liderleri yetişecek. Böylece sektöre değer sunma hedefimizi yerine getirirken, ülkemizin geleceğine de yatırım yapmayı hedefliyoruz. Geçen yıl WanTTed programına başvuran 7 bin 200 adaydan 26'sı WanTTed Camp'a alındı. Kampı birincilikle tamamlayan 3 genç yeteneğimize Harvard Üniversitesi'nde eğitim alma fırsatı tanıdık. 14'ü ise Türk Telekom Genel Müdürlüğünde farklı birimlerde göreve başladı."
    
    
    

Bu haberi 203 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir