Türk Telekom'un telefon kütüphanesi kullanıcı sayısı 4 katına çıktı

  • Yazı boyutu
Türk Telekom'un telefon kütüphanesi kullanıcı sayısı 4 katına çıktı

Türk Telekom'un telefon kütüphanesi kullanıcı sayısı 4 katına çıktı

Türk Telekom, telefon kütüphanesinin tekil kullanıcı sayısının son iki aydaki artışla dört katına çıkarak 8 bin 275 olduğunu bildirdi.
     Türk Telekom açıklamasına göre, 3 Aralık 2011'de, Dünya Engelliler Günü'nde hayata geçen telefon kütüphanesinin Mart 2013'e kadarki dönemde 250 binden fazla arandığını ve kitapların toplam dinlenme süresinin ise 2,5 milyon dakikayı aştığı kaydedildi.
     Telefon Kütüphanesi'nin en çok arandığı iller sırasıyla İstanbul, Ankara ve Erzurum oldu. Telefon Kütüphanesi'nin tekil kullanıcı sayısı son 2 aydaki artışla 4 katına çıkarak 8 bin 275 oldu. Kullanıcıların Telefon Kütüphanesi'ni gün içinde en çok aradığı zaman dilimi ise 18.00-24.00 arası oldu.
     Telefon Kütüphanesi'nde görme engelli üniversite adaylarının önemli bir ihtiyacına yanıt verme adına Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) 2013 kılavuzu ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için sekiz adet deneme sınavı eklendi. Şubat ayında en fazla dinlenen içerik de Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) 2013 kılavuzu oldu. Telefon Kütüphanesi'nin sistemine eklenen deneme sınavlarında 1.000'e yakın soru bulunuyor.
     Verilen bilgiye göre, açılışından bu yana eklenen yeni kitaplarla içeriği, dinleme kolaylığı sağlayan yeni özelliklerle de teknolojisi sürekli geliştirilen Telefon Kütüphanesi'nde kullanıcılar diledikleri kitabı seçme, kaldıkları yerden devam etme veya seçtikleri kitabın bölümleri arasında ileri geri gidebilme gibi seçeneklere sahip. Sunulan kitap sayısının 350'ye ulaştığı sistemde Elif Şafak'ın kaleme aldığı "Aşk" kitabı kullanıcılar tarafından en çok dinlenen kitap olma özelliğini koruyor.
     Türk Telekom'un "Türkiye'ye Değer" çatısı altında yürüttüğü Telefon Kütüphanesi'nden Türkiye'de ev telefonu sahibi tüm görme engelliler ücretsiz olarak yararlanabiliyor.
     Telefon Kütüphanesi'ndeki kitaplar GETEM gönüllüleri ve Türk Telekom çalışanları tarafından seslendiriliyor.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir