Türk Telekom'un Telefon Kütüphanesi'ne 2 ödül birden

  • Yazı boyutu
Türk Telekom'un Telefon Kütüphanesi'ne 2 ödül birden

Türk Telekom'un Telefon Kütüphanesi'ne 2 ödül birden

Türk Telekom ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) işbirliği ile geliştirilen Telefon Kütüphanesi Projesi, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (TKSSD) tarafından "Cumhuriyetin 100. Yılında Sosyal Sorumlu İşletmeler" teması ile düzenlenen KSS Pazaryeri etkinliğinde "İnsan Hakları Uygulaması Ödülü"nü kazandı.
     Türk Telekom açıklamasına göre, Telefon Kütüphanesi ayrıca 2012 Avrupa İş Ödülleri"nde (EBA) ulusal şampiyon oldu. Nisan ayında gerçekleşecek ödül töreninde ulusal şampiyon olarak Ruban d'Honneur (Onur Kurdelesi) almaya hak kazanan Telefon Kütüphanesi projesi, EBA Uluslararası Şampiyonluğu için de dünyadaki rakipleriyle yarışacak.
     Türk Telekom'un Telefon Kütüphanesi Projesi, CSR İsveç, İspanya merkezli Foretica, CSR Ukrayna ve CSR Europe gibi Avrupa çapındaki kurumsal sosyal sorumluluk derneklerinin oluşturduğu jüri tarafından bu yıl özel olarak verilen "İnsan Hakları Uygulaması Ödülü"ne layık görüldü.
    
     -2012 Avrupa İş Ödülleri'nde ülke şampiyonu oldu-
    
     Türk Telekom, Telefon Kütüphanesi Projesi ile ayrıca 2012 Avrupa İş Ödülleri"nde (European Business Awards/EBA) 18 Avrupa ülkesi arasından en başarılı 100 ulusal şampiyon arasındaki yerini de aldı. Avrupa çapında çok sayıda firmanın aday olduğu, yenilikçilik, iş mükemmeliyeti ve iş sürekliliği kriterlerinin değerlendirildiği 2012 Avrupa İş Ödülleri'nde "Çevre ve Kurumsal Sürdürülebilirlik" kategorisinde ülke birinciliğini elde etti.
     2013 Nisan ayında düzenlenecek törende Ruban d'Honneur (Onur Kurdelesi) almaya hak kazanan Telefon Kütüphanesi Projesi, EBA Uluslararası Şampiyonluğu için de dünyadaki rakipleriyle yarışacak.
     Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü Lebin Ebru Çokişler, Türk Telekom'un, kurumsal sorumluluğunun gereği olarak sosyal, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirliğe yönelik yatırımlarla Türkiye için değer yaratma hedefiyle çalıştığını vurgulayarak şu değerlendirmeyi yaptı:
     "Telefon Kütüphanesi, iletişim teknolojilerinden faydalanarak ülkemizde yaşayan görme engellilerin bilgiye erişimine sağladığı katkıdan ötürü çok önemsediğimiz bir proje. Türkiye genelinde bölgesel ve ekonomik eşitsizlikler nedeniyle online kütüphanelere erişim sağlayamayan görme engelli vatandaşlarımıza bu projeyle çözüm getiriyoruz. Ev telefonu olan tüm görme engelliler için yaklaşık 350 sesli kitabı ücretsiz olarak sunuyoruz.
     2012 Ocak ayından itibaren, Türkiye"nin dört bir yanından 220 bini aşkın arama yapılırken, 2 milyon dakikaya yakın sesli kitap dinleme hizmeti sağlandı. Telefon Kütüphanesi"nin giderek artan kullanıcı sayısı bizleri çok mutlu ediyor. Bu mutluluk ulusal ve uluslararası başarılarla daha da artıyor."
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir