Türk Telekom'un Karbon Saydamlık Projesi -Türk Telekom'un sürdürülebilirlik projeleriyle…

  • Yazı boyutu
Türk Telekom'un Karbon Saydamlık Projesi 
     -Türk Telekom'un sürdürülebilirlik projeleriyle…

Türk Telekom'un Karbon Saydamlık Projesi -Türk Telekom'un sürdürülebilirlik projeleriyle önlediği karbon salım miktarı 4 bin 400 hektarlık ormanın etkisine eşdeğer büyüklükte

Türk Telekom'un sürdürülebilirlik projeleriyle önlediği karbon salım miktarının 4 bin 400 hektarlık ormanın etkisine eşdeğer büyüklükte olduğu bildirildi.
     Türk Telekom açıklamasına göre, 2010'dan bu yana Karbon Saydamlık Projesi'ne (CDP) katılarak raporlama yapan şirket, "CDP Türkiye 2012 Karbon Saydamlık Liderleri (Carbon Disclosure Leadership)" sıralamasında Türkiye'nin en önemli kurumlarıyla beraber ilk 5 içinde yer aldı.
     Raporun sonuçlarına göre 86,5 milyon lirayı aşkın tasarruf sağlayan Türk Telekom'un sürdürülebilirlik projeleriyle önlediği karbon salım miktarı, 4 bin 400 hektarlık ormanın etkisine eşdeğer.
     CDP Türkiye'ye raporlama yapan ilk ve tek telekomünikasyon şirketi olan Türk Telekom, çevre ve iklim değişikliği ile ilgili birçok projeyi hayata geçirdi. Telepresence ve video konferans kullanımıyla 2011 yılında 45 bin 296 kez uçak yolculuğu gerektirecek sayıda karşılıklı toplantı yerine, yaklaşık 10 bin saat görüntülü görüşme yapıldı.
    
     -Her ay 40 ton kağıdın geri dönüşümü sağlanıyor-
    
     Türk Telekom, araç filosunu yeni nesil araçlarla değiştirerek ve GPS cihazı kullanımını başlatarak kat edilen mesafeyi 2010 yılına oranla 4 milyon 101 bin 859 kilometre kısaltmayı başardı.
     Türk Telekom her ay 40 ton kağıdın geri dönüşümünü sağlıyor. Bu sayede yılda 7 bin 680 ağaç kesilmemiş oluyor. Hatta Çözüm Projesi ile ise müşterilerden gelen talepler, saha ekiplerine elektronik yollardan iletilerek yıllık 24 ton kağıt tasarrufu elde ediliyor.
     Elektrik kesintilerinin sıklıkla yaşandığı bölgelerde güneş enerjisi sistemleri ile enerji sağlayan Türk Telekom, bin 84 çalışma alanında yıllık 2,3 milyon kilovat yenilenebilir enerji üretiyor.
     Türk Telekom, hayata geçirdiği projelerin yanı sıra müşterilerine sunduğu ürün ve hizmetlerle düşük karbon ekonomisi çalışmalarını destekliyor ve sera gazı emisyonunu azaltmaya çalışıyor.
    
    
    

Bu haberi 118 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir