Türk Telekom, topluma değer katan projeler üretmeye devam ediyor

  • Yazı boyutu
Türk Telekom, topluma değer katan projeler üretmeye devam ediyor

Türk Telekom, topluma değer katan projeler üretmeye devam ediyor

Türk Telekom'un, "Türkiye'ye Değer" kurumsal sosyal sorumluluk projeleri, Türk Telekom çalışanlarının gönüllü destekleri ile Türkiye'nin dört bir yanına değer katmaya devam ediyor.
     Yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom, Dünya Gönüllüler Günü'nün kutlandığı 5 Aralık'ta 'Türkiye'ye Değer" kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile pek çok alanda topluma değer katmaya devam ediyor. Türkiye'ye Değer Gönüllüleri, arama kurtarma çalışmalarından amatör spor kulüplerine, ilaç toplama kampanyasından kan bağışına, Telefon Kütüphanesi'nde kitap okumaya kadar birçok alanda gönüllü olarak faaliyet gösteriyorlar.
     "Bir Fark Yaratsak Yeter, Türkiye"ye Değer" diyerek projelerde gönüllü olarak yer alabilen 24 bini aşkın Türk Telekom çalışanı, Türkiye genelinde bugüne kadar gerçekleştirilen kan bağışı kampanyalarıyla 3 bin 200 ünite kan, ilaç toplama kampanyasıyla ise yaklaşık 4 bin kutu ilaç toplanmasına destek oldu. Türk Telekom bünyesinde faaliyet gösteren ve tamamı Türk Telekom çalışanlarından oluşan Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibi (TTAKE) ise her türlü doğal afet, kaza ve diğer olumsuz koşullarda, yetkisi ve imkanı dahilinde görev alarak diğer sivil savunma ekipleriyle bilgi paylaşıyor. TTAKE ayrıca afetler karşısında yapılması gereken kuralları anlatan eğitim broşürü ve kitapçıkların dağıtılmasını organize ederek halkı bilinçlendirme faaliyetlerine de katkıda bulunuyor.
     TTAKE'de yer alan gönüllüler, geçen yıl yaşanan Van Depremi'nin ilk saatlerinde bölgeye ulaşarak 32 saatlik çalışmanın sonucunda bir kişinin enkaz altından çıkartılmasını sağlarken, Van merkezde meydana gelen diğer depremde yıkılan otel enkazında ise 5 gün boyunca yardım çalışmalarına devam etti.
     Türkiye'ye Değer Gönüllüleri, Türk Telekom'un Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) işbirliği ile hayata geçirdiği ve görme engelli Türk Telekom abonelerinin sesli kitaplara ücretsiz olarak erişebildiği Telefon Kütüphanesi projesi için de gönüllü olarak kitap okuyor. Telefon Kütüphanesi projesinde, 1 yılda 220 binden fazla arama yapılarak toplamda 2 milyon dakikaya yakın süre kitap dinlendi.
     Türk Telekom, sporun altyapısına yaptığı yatırımlarla 46 ilde, 48 spor kulübüyle basketboldan eskrime, atletizmden kayak ve tenise 27 branşta 4 binden fazla sporcuyu destekliyor. Amatör spor kulüplerinin yönetimleri, Türk Telekom'un Bölge ve İl Müdürlükleri'nde bulunan yönetici ve personellerince gönüllü olarak sürdürülüyor. Bu sporcuların arasında milli takıma seçilme başarısını göstererek Türkiye'yi yurt dışında temsil eden ve çeşitli dereceler elde ederek gurur kaynağı olan yüzlerce genç de yer alıyor.
    
    
    

Bu haberi 181 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir