Türk Telekom Operasyon Başkanı Memet Atalay: -"2012 yılında saatte 9 kilometre fiber döşedik,…

  • Yazı boyutu
Türk Telekom Operasyon Başkanı Memet Atalay:
     -"2012 yılında saatte 9 kilometre fiber döşedik,…

Türk Telekom Operasyon Başkanı Memet Atalay: -"2012 yılında saatte 9 kilometre fiber döşedik, saatte bin 500 haneyi fiber kapsamına aldık"

Türk Telekom Operasyon Başkanı Memet Atalay, "2012 yılında saatte 9 kilometre fiber döşedik, saatte bin 500 haneyi fiber kapsamına aldık" dedi.
     Türk Telekom açıklamasına göre, Türk Telekom'un ana sponsoru olduğu CeBIT Sinerji Zirvesi kapsamında düzenlenen Medya ve İletişim Zirvesi'nde Türk Telekom Teknoloji Başkanı Timur Ceylan ve Türk Telekom Operasyon Başkanı Memet Atalay konuşmacı olarak yer aldı.
     "Fiber ve Akıllı Yatırımlar" konulu oturuma konuşmacı olarak katılan Memet Atalay, Türkiye'nin 81 ilinde fiber dönüşümünü başlattıklarını ve fiber yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini söyledi.
     Atalay "2012 yılında saatte 9 kilometre fiber döşedik, saatte bin 500 haneyi fiber kapsamına aldık. Türkiye'yi layık olduğu çağdaş haberleşme altyapısına kavuşturarak evler ve binalara kadar fiber hizmetini, tüm müşterilerimizin ve internet servis sağlayıcıların kullanımına sunduk. Altyapı konusundaki uzmanlığımız ve yatırımlarımızla fiber çalışmalarımızı sürdürecek, Türkiye'nin fiber altyapısını dünya ülkeleri arasında örnek oluşturacak bir seviyeye taşıyacağız" diye konuştu.
    
     -"Tivibu gibi ürünlerle yakınsama artık günlük hayatın içine girmeye başladı"-
    
     CeBIT Sinerji Zirvesi kapsamında gerçekleşen Medya ve İletişim Zirvesi'nde "Medya ve İletişim Teknolojileri, Yakınsama" oturumuna konuşmacı olarak katılan Türk Telekom Teknoloji Başkanı Timur Ceylan, stratejilerini yakınsama teknolojileri üzerine kurduklarını belirtti. Ceylan şöyle devam etti:
     "Kendimizi Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi olarak tanımlıyoruz. Ses, veri ve görüntü gibi farklı iletişim teknolojilerinin tek platformdan verilmesini sağlayan yakınsama teknolojilerine ülkemizde öncülük ediyor, yenilikçi ürün ve yatırımlarımızla geleceğe en güçlü şekilde hazırlanıyoruz.
     Bu alanda ortaya koyduğumuz güçlü ürünlerden bir tanesi Tivibu. Tivibu gibi ürünlerle yakınsama artık günlük hayatın içine girmeye başladı ve insanlar bu kavramı daha iyi anlamaya başladılar."
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir