Türk Telekom Okulları'ndan 4 binden fazla öğrenci mezun oluyor

  • Yazı boyutu
Türk Telekom Okulları'ndan 4 binden fazla öğrenci mezun oluyor

Türk Telekom'un "Türkiye'ye Değer" sosyal sorumluluk projesi kapsamında inşa ederek Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışını gerçekleştirdiği Türk Telekom Okulları'nda okuyan yaklaşık 30 bin öğrenci karne alacak.

 4086 öğrenci de Türk Telekom okullarından mezun olma heyecanını yaşayacak.
     Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, "Türkiye'ye Değer" projesi kapsamında Türkiye'nin birçok ilinde inşa edilen Türk Telekom Okulları'nda 2011-2012 öğretim yılını yarın tamamlayacak yaklaşık 30 bin öğrenci mezuniyet ve karne heyecanı yaşayacak.
     Türk Telekom'un Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirdiği Türk Telekom Okulları Projesi kapsamında, Türkiye'nin birçok şehrinde 76 adet eğitim binası inşa edilerek Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışı gerçekleştirildi. Türkiye'de eğitim alanında bugüne kadar hayata geçirilen en büyük kurumsal sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Türk Telekom Okulları projesiyle her yıl 30 bini aşkın öğrenci bu okullarda eğitim görüyor.
     Türk Telekom Okulları, 2009 yılında Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından "En İyi Toplum İlişkileri Programı" dalında büyük ödüle layık görülürken, 'En İyi Sosyal Sorumluluk İletişimi Programı" ve "En Sürdürülebilir İletişim Programı" alanlarında ise başarı belgesi ile ödüllendirildi. Proje, iletişim sektörünün en saygın dergilerinden "Holmes Report"un ABD merkezli yayıncısı Holmes Group tarafından verilen Avrupa SABRE Ödülleri'nde 2009 yılında "Telekomünikasyon Alanında En Başarılı Proje" olarak seçildi. Proje ayrıca, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 8. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri'nde "Eğitim Alanında En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk" ödülünü kazandı ve International Business Awards tarafından "Avrupa"da en iyi sosyal sorumluluk" projesi olarak ödül aldı. 2011"de ise uluslararası Galaxy ödüllerinden altın ödüle layık görüldü.
    
    
    


Bu haberi 254 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir