"Türk Telekom Okulları" mezunları, üniversiteli oldu

  • Yazı boyutu
"Türk Telekom Okulları" mezunları, üniversiteli oldu

Türk Telekom'un "Türkiye'ye Değer" sosyal sorumluluk projesi kapsamında inşa ettiği Türk Telekom Okulları'ndan mezun olan yaklaşık bin öğrenci üniversiteli oldu

Türk Telekom'un "Türkiye'ye Değer" sosyal sorumluluk projesi kapsamında inşa ettiği "Türk Telekom Okulları"ndan mezun olan yaklaşık bin öğrenci üniversiteli oldu.
     Türk Telekom açıklamasına göre, şirketin "Türkiye'ye Değer" kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında yer alan tüm "Türk Telekom Okulları"ndan yaklaşık bin öğrenci Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) başarı göstererek üniversiteli oldu.
     Türkiye'de 76 eğitim binasında hizmet veren "Türk Telekom Okulları" bünyesinde bulunan, sosyal bilimler, güzel sanatlar, fen, anadolu, anadolu öğretmen, teknik ve endüstri meslek lisesi gibi çeşitli dallarda eğitim veren okullardan mezun olan öğrenciler geleceğin doktor, mühendis, avukat ve öğretmenleri olacak.
     Türk Telekom'un, geleceğe yatırım anlayışı ile hayata geçirdiği "Türk Telekom Okulları" projesi kapsamında Türkiye'nin dört bir yanında 76 eğitim tesisi inşa edildiği bilgisi verilen açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile hayata geçirilen projenin, Türkiye'de bugüne kadar eğitim alanında gerçekleştirilen büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olduğu ifade edildi. "Türk Telekom Okulları" projesiyle, 30 bini aşkın öğrencinin mode tesislerde eğitim görme olanağına sahip olduğu kaydedildi.
    
    
    


Bu haberi 249 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir