Türk Telekom'dan başarılı öğrencilere burs

  • Yazı boyutu
Türk Telekom'dan başarılı öğrencilere burs

Türk Telekom'dan başarılı öğrencilere burs

Türk Telekom Okulları'nı inşa ettiren Türk Telekom, başarılı öğrencilere burs desteği sunuyor.
     Türk Telekom açıklamasına göre, 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında başlattığı burs uygulamasıyla Türk Telekom Okulları'nda eğitim gören başarılı öğrencilere burs veren Türk Telekom, bu desteğini 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında da sürdürüyor.
     Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu konuya ilişkin açıklamasında, Türk Telekom olarak eğitime katkı sağlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek, "Çocuklarımızın başarılı ve topluma faydalı birer birey haline gelmelerini sağlamak en büyük hedefimiz. Bu amacın önemli bir parçası olan ve Türkiye'de eğitim alanında bugüne kadar hayata geçirilen en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Türk Telekom Okulları, şimdiye kadar 30 bini aşkın öğrenciyi mode eğitim ortamına kavuşturdu" dedi.
     Öğrencilerine sundukları burs olanağının yanı sıra onların sportif gelişimlerini sağlamak üzere gerçekleştirdikleri spor gereçleri dağıtımıyla gençlere önemli bir katkı sağladıklarını inandıklarını ifade eden Kutlu, "Türk Telekom Amatör Spor Kulübümüz kapsamında 27 farklı branşta, 46 yerel spor kulübümüzle gençlerin alternatif spor branşlarına yönelmelerini destekledik. Bundan sonraki dönemde de bu alandaki çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
     Verilen bilgiye göre, Türk Telekom, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında 49 okulda 147 öğrenciye toplam 213 bin 600 liralık eğitim bursu veriyor. Türk Telekom'un sunduğu burs imkanından Türk Telekom Okulları'nda okuyan, aile gelir seviyesi asgari düzeyde olan başarılı öğrenciler faydalanabiliyor. Burs ödemesi, her ayın ilk haftası öğrencilerin banka hesabına yatırılıyor.
     Türk Telekom, Türkiye'de eğitim alanında bugüne kadar hayata geçirilen en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Türk Telekom Okulları'nı, bu okullara dağıttığı yaklaşık 7 bin adet spor gereciyle de destekliyor.
     Spor faaliyetlerini desteklemek için eşofman takımı, spor çantası, futbol, basketbol ve voleybol topu gibi spor gereçleri temin ederek öğrencileri spora teşvik eden Türk Telekom, bu destekle öğrencilerin spor yönündeki gelişimlerine de katkı sağlamayı amaçlıyor.
    
    
    

Bu haberi 105 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir