Türk Telekom'a Altın Küre getirdi

  • Yazı boyutu
Türk Telekom'a Altın Küre getirdi

Doğayla Dost İletişim projesi Türk Telekom'a Altın Küre getirdi

Türk Telekom, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA tarafından düzenlenen Altın Küre Ödülleri'nde, Doğayla Dost İletişim Projesi ile Çevre Kategorisi Altın Ödülü'nün sahibi oldu.
     Türk Telekom, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından düzenlenen Altın Küre Ödülleri'nde Doğayla Dost İletişim Projesi ile Çevre Kategorisi Altın Ödülü'nü kazandı. Konuya ilişkin açıklamaya göre Türk Telekom, ödülünü 09 Kasım 2012 tarihinde İstanbul'da düzenlenecek törende alacak.
     Türk Telekom'un açıklamasında projenin PR News Platinum'da da finale kaldığı kaydedilirken, "Bugüne kadar pekçok ödüle aday gösterilen Doğayla Dost İletişim Projesi IPRA'daki büyük ödülün ardından, dünyanın en prestijli ödülleri arasında yer alan PR News Platinum'da da finale kaldı. Dünyadan sadece yedi projenin aday gösterildiği PR News Platinum'da sonuçlar Eylül ayında açıklanacak" denildi
    
     -Doğayla Dost İletişim'in Alt Yapısı 90'lı Yıllarda Başladı-
    
     Sürdürülebilir kalkınma çalışmalarına 90'lı yılların başında enerjiyi yedeklemek üzere kurduğu güneş enerjisi panelleriyle başlayan Türk Telekom'un, bu çalışmaların yönetimi için 2010 yılında Türk Telekom Sürdürülebilirlik Komitesi'ni kurduğu kaydedildi.
     İklim değişikliği ile ilgili risk ve fırsatların etkin şekilde yönetilmesi amacıyla kurulan komitenin önderliğinde başlatılan Doğayla Dost İletişim Projesi'nin ilk büyük adımı çalışanlar, tedarikçiler, yatırımcılar ve müşteriler olmak üzere tüm paydaşları içeren bilinçlendirme ve dönüşüm süreci ile atıldığı bildirildi.
     Türkiye'de karbon salınımını ölçerek CDP'ye raporlayan ilk telekomünikasyon şirketinin Türk Telekom olduğunun belirtildiği açıklamada "Güneş ve rüzgar gibi alternatif enerji kullanımından, görüntülü görüşme teknolojisi telepresence sistemine, e-eğitimden, filo optimizasyon çalışmalarına enerji tasarruflu ürün ve hizmetlere kadar pek çok sürdürülebilirlik projesi gerçekleştiren Türk Telekom, başlattığı enerji dönüşümü programının 2014 yılında tamamlanması ile her yıl 5 bin 400 hektarlık bir ormanın azaltacağı kadar karbon emisyonunu engelleyecek" ifadelerine yer verildi.
    
     -Türk Telekom CDP ödülünün de sahibi oldu-
    
     Açıklamada, Türk Telekom'un, Türkiye'de karbon salınımını ölçerek düşük karbon ekonomisine geçişi destekleyen, dünyanın prestijli çevre projelerinden biri olarak kabul edilen Carbon Disclosure Project/Karbon Saydamlık Projesi'ne Türkiye'den raporlama yapan ilk telekomünikasyon şirketi olduğu kaydedildi. Açıklamada Türk Telekom'un, bu çalışmalarıyla 2011 yılında Türkiye'de en iyi raporlama yapan şirket ödülünün de sahibi olduğu belirtildi.
    
    
    


Bu haberi 276 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir