Türk özel sektörünü temsil edecek

  • Yazı boyutu
Türk özel sektörünü temsil edecek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), G20'nin İş Dünyası Zirvesi B20'de, Türk özel sektörünü temsil edecek.

     TOBB'dan yapılan açıklamaya göre, 17-18 Haziran tarihlerinde Meksika'nın Los Cabos şehrinde düzenlenecek zirveye, 350'nin üzerinde iş dünyası temsilcisi katılacak. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, B20 İstihdam Görev Gücü üyesi olarak, B20 Zirvesi'nin istihdam oturumunda konuşma yapacak.
     İlki 2009 yılının Mart ayında Londra'da düzenlenen B20 zirveleriyle, G20 Zirvesinin gündeminde yer alan önemli ekonomik ve sosyal konularda, ülke liderleri ve maliye bakanlarının, iş dünyasının görüş ve önerilerinden faydalanması amaçlanıyor.
     Bu yıl 17-18 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek zirvede; gıda güvenliği, yeşil büyüme, istihdam, yolsuzlukla mücadele, ticaret ve yatırım, ICT ve yenilikçilik, büyüme ve kalkınma için finansman alanlarında oluşturulan B20 görev güçlerinin üyeleri, Los Cabos'ta bir araya gelecek.
     B20-nin bu seneki çalışma gruplarında Türkiye'yi temsil eden tek kuruluş olan TOBB, zirvede Türk iş dünyasının görüşlerini dile getirecek.
     İstihdam Çalışma Grubunda aktif bir şekilde çalışan Hisarcıklıoğlu, istihdam konusunda G20 liderlerine de önemli mesajlar verecek.
     Hisarcıklıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı Ticaret ve Yatırımlar toplantısında da yer alacak.
     TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, B20 Zirvesi boyunca üst düzey temaslarda bulunacak. B20 Zirvesi sonunda ise bir sonuç bildirgesi yayınlanacak.
    
    
    


Bu haberi 283 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir