Türk müteahhitler Avrupa'da da söz sahibi -Türkiye Müteahhitler Birliği, Avrupa İnşaat Sanayi…

  • Yazı boyutu
Türk müteahhitler Avrupa'da da söz sahibi
  -Türkiye Müteahhitler Birliği, Avrupa İnşaat 
  Sanayi…

Türk müteahhitler Avrupa'da da söz sahibi -Türkiye Müteahhitler Birliği, Avrupa İnşaat Sanayi Federasyonu yönetiminde daimi üyeliğe sahip oldu

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Avrupa İnşaat Sanayi Federasyonu (FIEC) yönetiminde daimi üyeliğe sahip oldu.
     TMB'den yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da düzenlenen Avrupa İnşaat Sanayi Federasyonu (FIEC) Genel Kurulu'nda tüzük değişikliğine gidildi. Daha sonra yapılan seçimlerde 2012-2014 dönemi için TMB Başkan Vekili ve Yapı Merkezi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Emre Aykar, FIEC Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.
     Bu yıl 60. kuruluş yıldönümünü kutlayan Türkiye Müteahhitler Birliği, Avrupa inşaat sektörünün en üst çatı kuruluşu olan Avrupa İnşaat Sanayi Federasyonu'nun (FIEC) temsilcilerini İstanbul'da ağırladı.
     Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre'den üst düzey sektörel temsilcileri, FIEC Genel Kurul'u için İstanbul'da buluştu.
     Genel Kurul Toplantısı'nda yapılan tüzük değişikliği ile FIEC yönetiminde daha önce sadece Almanya, Fransa ve İtalya'nın sahip olduğu daimi üyeliğe Türkiye de sahip oldu.
     Yapılan seçimlerde de 2012-2014 dönemi için FIEC Başkanlığına Alman Federasyonlarını temsilen Thomas Schleicher getirildi. Yönetim kurulu üyeliklerine ise TMB Başkan Vekili ve Yapı Merkezi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Emre Aykar'ın yanı sıra Frank Dupre (Almanya), Jacques Huillard (Fransa), Paolo Astaldi (İtalya), Kjetil Tonning (Norveç), Nestor Turro (İspanya), Johann Willlemen (Belçika), Michel Buro (İsviçre), Venelin Terziev (Bulgaristan) ve Duccio Astaldi (EIC) seçildiler.
    
     -Avrupa İnşaat Sanayi Federasyonu (FIEC)-
    
     1905 yılında kurulan ve merkezi Brüksel'de bulunan FIEC, 25 Avrupa Birliği ve 2 Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) ülkesi ile Hırvatistan ve Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 29 ülkeden 33 üye birliği temsil ediyor. 2000 yılından bu yana Türkiye Müteahhitler Birliği'nin de üyesi olduğu FIEC'in misyonu, Avrupa inşaat sanayinin ihtiyaçlarına cevap verecek koşulların oluşturulmasını teminen Avrupa Komisyonu nezdinde gerekli çalışmaları ve sektörün sözcülüğü görevini yürütmek olarak tanımlanıyor.
    
    
    

Bu haberi 182 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir