Türk-Mısır İş Zirvesi... -Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan: "Mısır ile Serbest Ticaret Anlaşması'nı…

  • Yazı boyutu
Türk-Mısır İş Zirvesi...
  -Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan:
  "Mısır ile Serbest Ticaret Anlaşması'nı…

Türk-Mısır İş Zirvesi... -Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan: "Mısır ile Serbest Ticaret Anlaşması'nı geliştireceğiz. Üçüncü ülkelerde ticari işbirliği yapacağız"

Türk-Mısır İş Zirvesi'nde konuşan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mısır ile Türkiye arasında, halen yürürlükte olan Serbest Ticaret Anlaşması'na tarım ürünleri ile ilgili maddenin de konulacağını ve işbirliğinin geliştirileceğini söyledi.
     Bakan Çağlayan, bu konu ile ilgili iki tarafın da incelemelerde bulunarak hangi konularda daha ileri adımlar atılabileceğini tespit ettiğini, geliştirilen maddelerin Türkiye-Mısır Serbest Ticaret Anlaşması'nda önümüzdeki yıl yer alacağını kaydetti.
     Mısır ile Türkiye'nin özellikle müteahhitlik ve inşaat alanında üçüncü ülkelerde birlikte iş yapabileceğini ifade eden Bakan Çağlayan, "Bundan 9 yıl önce sadece 535 milyon dolar olan ticaret hacmimiz, bugün 5 milyar dolar sınırını geçti. Başbakanımızın bize hedef gösterdiği 10 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmak için birlikte çalışacağız" dedi.
     Mısır'da 200 kadar iş adamının 1.5 milyar dolarlık yatırımı bulunduğunu vurgulayan Bakan Çağlayan, devrim sırasında Türk iş adamlarının Mısır'ı terk etmediğini, aksine devrim sonrası yatırımlarını arttırdıklarını bildirdi.
     Devrim esnasında Mısır'daki yatırımlarını taşımayan Türk işadamlarına teşekkür eden Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türk-Mısır İş Zirvesi'nin her iki ülkenin iş adamlarına da moral ve cesaret verdiğinin altını çizdi.
    
    
    

Bu haberi 200 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir