Türk-Mısır İş Konseyi Başkanı Mansfield: "Türk iş kadını dünyada tanınmaya başladı. Artık bu…

  • Yazı boyutu
Türk-Mısır İş Konseyi Başkanı Mansfield: 
  "Türk iş kadını dünyada tanınmaya başladı. Artık bu…

Türk-Mısır İş Konseyi Başkanı Mansfield: "Türk iş kadını dünyada tanınmaya başladı. Artık bu iş hayatında kadınlarımız dünyada bir etki bırakıyor. Hani savaş olsa Nene Hatun oluruz. Bence ticaret de bir savaş"

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Mısır İş Konseyi Başkanı ve TOBB Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zuhal Mansfield, Türk iş kadınının dünyada artık tanınmaya başladığını belirterek, "Artık bu iş hayatında kadınlarımız dünyada bir etki bırakıyor. Hani savaş olsa Nene Hatun oluruz. Bence ticaret de bir savaş " dedi.
     Mansfield, Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Günay Kart'ı ziyaretinde yaptığı konuşmada, 25 yıl boyunca yurt dışında kaldığını söyledi. Yurt dışındaki iş kadını profilini Türkiye'ye uygulamak için çaba gösterdiğini belirten Mansfield, mermer, gıda, tekstil, turizm gibi sektörlerde hizmet sunduğunu ifade etti.
     Türkiye Kadın Girişimciler Derneği kurucu üyesi olduğunu dile getiren Mansfield, şunları söyledi:
     "Kadınlarımızı evlerinden çıkarak, iş hayatına atılımlar yapması konusunda teşvikte bulunmak için böyle bir dernek kurmaya karar verdik ve kurduk. Bir sonraki adımda dış ilişkilerimizi artırmak amacıyla yurt dışına çıkarak, ülkeleri gezdim. Oralardaki iş kadını fotoğrafına Türk kadınlarını da nasıl eklerim diye girişimlerim oldu. Asya kıtasında, Avrasya bölgesinde iş yapmaya çalıştık."
     Çin'de yürüttükleri çalışmalara da değinen Mansfield, "Çin'in belli kesimlerine ihracat için Türk mallarının numunelerinden dağıttık ve bunları kabul ettirmek için uğraştık. Çin'de güzel bir pazar oluşturduk ve ihracat yapıyoruz. Aslında ihracatımız, fiyat politikalarını iyi oturtursak daha fazla olabilir fakat biz fiyat indirmeyi en iyi rekabet saydığımız için kaybediyoruz. Karşı tarafın daha çok kar etmesini sağlıyoruz. Yine de Çin'de bir pazar oluşturduğumuz için gurur duyuyorum. Artık bu iş hayatında kadınlarımız dünyada bir etki bırakıyor. Hani savaş olsa Nene Hatun oluruz. Bence ticaret de bir savaş" diye konuştu.
     Günay Kart ise kadın girişimciler olarak erkeklerle de işbirliği yapmak istediklerini söyledi. Kart, çevre illerdeki kadın girişimcilerle bütünleşerek bölgesel güç haline gelmeyi hedeflediklerini dile getirdi.
    
    
    

Bu haberi 413 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir