Türk-Mısır ekonomik ilişkileri -Mısırlı iş adamlarına 5 yıllık vize

  • Yazı boyutu
Türk-Mısır ekonomik ilişkileri
  -Mısırlı iş adamlarına 5 yıllık vize

Türk-Mısır ekonomik ilişkileri -Mısırlı iş adamlarına 5 yıllık vize

Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı, Mısırlı iş adamlarına 5 yıllık vize verileceğini açıkladı.
     Türkiye'ye giriş için vize talebinde bulunan iş adamlarının 48 saat içinde vize alabileceklerini belirten Botsalı, "Schengen vizesi olan ya da Amerika ve Kanada'da çalışma izni olanlar vizesiz Türkiye'ye giriş yapabilecekler" dedi.
     Türk Mısır İş Konseyi toplantısına katılan Botsalı, iki ülke arasındaki serbest ticaret anlaşmasının çerçevesini genişletmek için görüşmelerin devam ettiğini ve önümüzdeki ay Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın iş adamlarıyla birlikte Mısır'ı ziyaret etmesini beklediklerini söyledi.
     Süveyş ve Port Said bölgesi Fahri Konsolosu Adil el-Lamei ise toplantının, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin Türkiye'ye yaptığı ziyaretin sonuçları bakımından çok önemli olduğunu ifade etti.
     Lamei, toplantıda Türkiye ile Mısır arasındaki tarımsal işbirliği, iki ülke arasında Ro-Ro gemileriyle yapılan deniz ticaretinin ikinci aşaması olarak lojistik noktaların inşa edilmesi ve turizm alanındaki işbirliğinin geliştirilmesi konularının görüşüldüğünü belirtti.
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir