Türk Kruvaziyer Forumu

  • Yazı boyutu
Türk Kruvaziyer Forumu

Türk Kruvaziyer Forumu -Costa Crociere, İzmir çıkışlı Yunan adası turlarına başlayacak

Önde gelen kruvaziyer firmalarından Costa Crociere'nin, İzmir çıkışlı olarak Yunan adalarına tur düzenlemeye başlayacağı bildirildi.
     Costa Crocierez Avrupa ve Ortadoğu Hindistan Asya Bölgeleri Satış Pazarlama Yöneticisi Dario Rustico, kruvaziyer sektörünün en üst düzey organizasyonu olan "Seatrade" ve İzmir Ticaret Odası işbirliği ile düzenlenen "Türk Kruvaziyer Forumu"nun, "Türkiye'de Kruvaziyer Turizmine Yönelik Gelişim" konulu oturumda yaptığı konuşmada, firmalarının İzmir'i "homeport liman" olarak kullanmaya başlayacağı müjdesini verdi.
     Rustico, "İzmir çıkışlı Yunan ada turlarını başlatıyoruz. Bu hatta daha büyük ağırlık vererek, 'Costa Meditarrane' gemisini bu hatta tahsis edeceğiz" dedi.
    
     -Demirtaş'tan kruvaziyer firmalarına çağrı-
    
     İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş de kruvaziyen şirketleri temsilcilerine İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesinde faaliyete geçen Mutfak Sanatları Enstitüsü Bölümü'nden mezun olacak yetişmiş iş gücünü istihdam etme ve gemilerin ihtiyaç duyduğu malzemelerin İzmir'deki şirketlerden tedarik edilmesi çağrısında bulundu.
     Kruvaziyer turizminde TÜrk yolcu sayısını her geçen gün arttığına işaret eden Demirtaş, şunları söyledi:
     "Enstitü bünyesinde Ege restoranları zinciri oluşturmak için çalışmalara başladık. Hazırladığımız zeytinyağlı ağırlıklı Ege menüsüne kruvaziyerlerinizde daha çok yer verin. 100 metrekare yer ayırın. Ege restoranları zincirinin bir adımı olsun. Çünkü, kruvaziyerlerde Türk yolcu sayısı da hızla artıyor.
     Kruvaziyerde Avrupa ve Amerika pazarları daralırken, Karadeniz, Ege ve Doğu Akdeniz bölgeleri yükselen pazarlar. Bu bölgelerde gemileriniz 12 ay çalışabilir. Eksiklerinizi tamamlayabiliriz. Bizden sadece yolcu almayın, her türlü yiyecek, içecek, gemi inşa ve dekorasyon malzemesini ülkemizden almalısınız. Fiyatlarımız son derece uygun."
    
    
    


Bu haberi 301 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir