Türk Kruvaziyer Forumu -Forumun son gününde Türk firmaları ile kruvaziyer firmaları…

  • Yazı boyutu
Türk Kruvaziyer Forumu
  -Forumun son gününde Türk firmaları ile kruvaziyer firmaları…

Türk Kruvaziyer Forumu -Forumun son gününde Türk firmaları ile kruvaziyer firmaları yöneticileri, kruvaziyerlere mal satımı konusunda görüşmeler yaptı

"Türk Kruvaziyer Forumu", Türk üreticiler ile kuravizyer şirketi yöneticilerini bir araya getirdi.
     Kruvaziyer sektörünün en üst düzey organizasyonu olan "Seatrade" ve İzmir Ticaret Odası (İZTO) işbirliği ile düzenlenen forumun son gününde, "Yerel Tedarik Kaynağı Bulmaya Yönelik Alım Stratejileri ve Fırsatlar" konulu oturum gerçekleştirildi.
     Oturumda konuşan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, kruvaziyer firması yetkililerine, gemileri için ihtiyaç duydukları ürünleri Türkiye'den tedarik etmeleri çağrısında bulundu.
     İZTO'nun 75 bin üyesinin 4 bininin ihracatçı olduğunu belirten Demirtaş, "Belli standartta ve kalitede mal üretiyoruz. Rekabet ve kalite konusunda hiçbir endişemiz yok. Her türlü altyapımız var. Eğer kontrat olursa ve ne istediğinizi bilirsek her türlü malı temin ederiz" dedi.
     Demirtaş, kruvaziyerlerin İzmir'de daha uzun süre kalmasını istediklerini de belirterek, "İzmir'de sizi ve yolcularınızı şaşırtacak çok şey var. Alternatif turlar hazırlayalım. Sizin gidebileceğiniz yerleri araştıralım. İzmir'de 8 saat kalıyorsunuz, alternatif proğramlar için bir gece İzmir'de kalmalısınız" diye konuştu.
    
     -"Ana tedarik limanı olmak istiyoruz"-
    
     Türk Gemi Tedarikçileri Derneği Başkanı Yorgo Saris ise Türkiye'nin kruvaziyer gemiler için bir lojistik merkez olabileceğini söyledi.
     Gemi tedarikçileri olarak genellikle kargo gemileri üzerine konsantre olduklarını belirten Saris, "Eğer bir kruvaziyer şirketi ile sözleşme yaparsak stoklarımızı ona göre tutabiliriz. Kruvaziyer şirketlerinin satın alma yöneticileri ile ilişki kurmamız, onlara tanıtım yapmamız gerekiyor. Ana tedarik limanı olmak isteriz" dedi.
     V.Ships Leisure İş Geliştirme Yöneticisi Costas Kontes de Türkiye'nin dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer aldığına ve yükselen bir piyasa olduğuna dikkati çekerek, "Yerel tedarikçilerden sadece taze ürünleri alıyoruz. Genellikle de son derece memnunuz. Ama bunun dışında alımlar da yapılabilir. Türkiye piyasasında büyük bir istikbal olduğunu görüyoruz" ifadelerini kullandı.
     Pullmantur Kara Operasyonları Başkan Yardımcısı Eduardo Lopez-Puertas de "Şu anda Türkiye'den hiçbir şey satın almıyoruz diyebilirim. Satın almaları genellikle Pire'den yapıyoruz. Aslında Türkiye'de potansiyel var ve bu potansiyel değerlendirilebilir. Bu konunun üzerine konsantre olmak gerekiyor. Çok fazla imkan var, iyi teklif verirseniz kesinlikle iş yapabilirsiniz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir