Türk-Körfez Gayrimenkul Yatırım ve İşbirliği Kongresi -Yalova Valisi Civelek: -"Sanayisiyle,…

  • Yazı boyutu
Türk-Körfez Gayrimenkul Yatırım ve İşbirliği Kongresi
  -Yalova Valisi Civelek:
  -"Sanayisiyle,…

Türk-Körfez Gayrimenkul Yatırım ve İşbirliği Kongresi -Yalova Valisi Civelek: -"Sanayisiyle, tarımıyla, turizmiyle ve potansiyel eğitim kenti olarak Yalova değişime ve gelişime açık bir kenttir"

Yalova Valisi Esengül Civelek, "Sanayisiyle, tarımıyla, turizmiyle ve potansiyel eğitim kenti olarak Yalova değişime ve gelişime açık bir kenttir" dedi.
     Esengül Civelek, Körfez-Avrasya İşadamları Derneği'nin (KORİAD) düzenlediği "Türk-Körfez Gayrimenkul Yatırım ve İşbirliği Kongresi"nin Termal ilçesinde gerçekleştirilen son gün toplantısında yaptığı konuşmada, Yalova'da gayrimenkulün değerli olduğuna dikkati çekerek, sanayileşmiş üç büyük kentin arasında, bu büyük metropollere ulaşım ağının ortasında bulunan Yalova'nın coğrafi konum itibariyle de çok önem arz ettiğini belirtti.
     Yalova'yı geleceği olan bir şehir olarak nitelendiren Vali Civelek, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "Sanayisiyle, tarımıyla, turizmiyle ve potansiyel eğitim kenti olarak Yalova değişime ve gelişime açık bir kenttir. Dünya çapında üretim yapan, küresel ölçekte rekabet gücüne sahip, ileri teknoloji kullanan, özel sektöre ait sanayi kuruluşlarımız, tersanelerimiz ve çok sayıda küçük orta ölçekli işletmemiz bulunmaktadır. Körfez Geçişi ve Bağlantılı Otoyol Projesi'nden dolayı son yıllarda sanayi alanında yeni yatırımlar konusunda Yalova gündemde olan bir ildir. Biz ilimize yapılacak olan özellikle sanayi yatırımlarında son derece titiz ve seçiciyiz. Katma değer katan, yeni teknolojik gelişmelere imkan verecek, doğaya ve çevreye saygılı yatırımlara açığız. Yalova ülkemizin ilk defa turizm olgusunun yaşandığı, ilk kaplıca tedavilerinin uygulandığı müstesna bir kenttir. Huzurlu, güvenli, yaşanabilir kent Yalova'da yatırımda bulunun. Sizler de mutlu olun, bizler de mutlu olalım."
     KORİAD Onursal Başkanı Muhammed Mufarreh ise "İş adamları aslında çok konuşmayı sevmiyor. İş adamları konuşmaktan çok iş yapmayı seviyor. Bizim Yalova'da yatırımlarımız var. Yalova ile ilişkilerimiz başladı. Kardeşlik şirketler arasında başladı. Bu ilişkiyi şehirler arasına yayacağız. Ekonominizi ve piyasayı destekleyecek yatırımlar yapmak istiyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 344 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir