"Türk İş adamlarının Afrika'ya ilgisi artacak" -TASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özadalı: "Sayın…

  • Yazı boyutu
"Türk İş adamlarının Afrika'ya ilgisi artacak" 
  -TASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özadalı:
  "Sayın…

"Türk İş adamlarının Afrika'ya ilgisi artacak" -TASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özadalı: "Sayın Başbakan'ın Afrika ziyaretlerinden dolayı buradaki ülkelere ilginin daha da artacağını düşünüyorum" -"Başbakan, bu ziyaretiyle bölgeye yatırım yapmak isteyen Türk iş adamlarının önünü açmış oldu"

Tekirdağ Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Özadalı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Afrika'daki ziyaretlerinden dolayı buradaki ülkelere ilginin artabileceğini söyledi.
     Özadalı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye İş adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve bağlı dernekler olarak Afrika'ya önem verdiklerini ve çok sayıda iş gezisi düzenlediklerini söyledi.
     Afrika'nın büyük bir ticari potansiyele sahip olduğunu ifade eden Özadalı, Türk girişimcilerin oralardaki fırsatları iyi değerlendirmesi gerektiğini kaydetti.
     Özadalı, Başbakan Erdoğan'ın Afrika ziyaretinden sonra Türk iş adamlarının bölgeye olan ilgisinin daha da artacağına inandığını belirterek, şöyle konuştu:
     "Sayın Başbakan'ın Afrika ziyaretlerinden dolayı buradaki ülkelere ilginin daha da artacağını düşünüyorum. Bizler, TUSKON'a bağlı dernekler olarak Afrika ülkelerinde aktif faaliyet gösteriyoruz ve dolayısıyla sayın Başbakan'ın buralara gitmesini çok önemsiyoruz. Başbakan, bu ziyaretiyle bölgeye yatırım yapmak isteyen Türk iş adamlarının önünü açmış oldu."
    
     -"Afrika yatırım için fırsatlar sunan bir ülke"
    
     Özadalı, Afrika'ya çok sık iş seyahatleri düzenlediklerini anlatarak, şunları kaydetti:
     "Dünya üzerinde yeni bakir ülkeler aranıyorsa, Afrika bu ülkelerden bir tanesi. Türk gençleri bu bölgelere gitse belli bir zaman oralarda kalsa, oraların Türkiye'nin en az 30-40 yıl gerisinde kaldığını görecekler. Buradaki bilgileriyle ve kültürleriyle oradaki geri kalmışlığı nasıl kalkındırabilecekleri ve ne yapabileceklerini çok iyi görecekler. Kısa zamanda oradaki ticari boşlukları değerlendirip Türkiye adına oraya giden büyük yatırımcılar olabilirler"
     Afrika'nın, Türk iş adamları için önemli fırsatlar sunduğunu belirten Özadalı, Türkiye'deki genç potansiyelin bu bölgeye gitmesinin teşvik edilmesi gerektiğini ifade ederek, oradaki kalkınmanın ana kaynağını oluşturabileceklerini bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 374 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir