Türk iş adamı Bosna'da yılın girişimcisi seçildi -Bosna-Hersek'te faaliyet gösteren Cesar's…

  • Yazı boyutu
Türk iş adamı Bosna'da yılın girişimcisi seçildi
  -Bosna-Hersek'te faaliyet gösteren Cesar's…

Türk iş adamı Bosna'da yılın girişimcisi seçildi -Bosna-Hersek'te faaliyet gösteren Cesar's firmasının Balkanlar Bölge Müdürü Mehmet İnce "küçük işletmeler" kategorisinde "en iyi işletmeci" ödülü aldı

Bosna-Hersek'te faaliyet gösteren Cesar's firmasının Balkanlar Bölge Müdürü Mehmet İnce "küçük işletmeler" kategorisinde yılın en başarılı iş adamı seçildi.
     Bosna-Hersek'in kuzeyindeki Banya Luka kentinde düzenlenen törenle yılın en iyi iş adamları ödülleri verildi. Banya Luka'da, Bosna-Hersek'i oluşturan iki otonom yapıdan biri Bosna Sırp Cumhuriyeti'nin hükümet binası olarak kullanılan Banski Dvor'da düzenlenen ödül törenine, ülkede faaliyet gösteren çok sayıda iş adamı ve devlet yetkilileri katıldı.
     Bosna-Hersek'te faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmalarda çalışan 679 iş adamının yarıştığı 25 kategorideki ödüller, Banya Luka'da düzenlenen törende sahiplerini buldu.
     Ülkenin güneyindeki Mostar kentinde faaliyet gösteren Cesar's şirketinin Balkanlar Bölge Müdürü Mehmet İnce "küçük işletmeler" kategorisinde en başarılı iş adamı seçilerek, "en iyi işletmeci 2012" ödülünü aldı.
     Mehmet İnce, ödülünü aldıktan sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada, 81 ülkede erkek giyim ürünleri sattıklarını, firmanın 12 yıldır da Bosna-Hersek'te önemli atılımlar yaptığını söyledi. Bosna-Hersek'te 8 mağazaları bulunduğunu belirten İnce, "Çalışanlarımızın yüzde 90'ı Bosna-Hersek vatandaşı. Firmamız, önümüzdeki yıldan itibaren Güneydoğu Avrupa pazarı için Mostar'da bir imalathane de açmayı planlıyor" dedi.
     Başlangıçta imalathaneyi 20 çalışanla açmayı planladıklarını ifade eden İnce, yaşanan son ekonomik krizden firma olarak etkilenip etkilenmediklerinin sorulması üzerine, "Türkiye'de daha önce ekonomik kriz yaşadıklarını, bu yüzden tecrübeli olduklarını" söyledi.
     Son ekonomik krizin sonuçlardan etkilenmemelerini sağladıkları için Türkiye hükümetini tebrik eden İnce, "Türkiye, bu tür ekonomik krizlere artık daha hazır. Güçlü bir hükümete, güçlü bir başbakana sahibiz" diye konuştu.
     Banya Luka'da düzenlenen etkinliğe Cesar's Yönetim Kurulu Başkanı Murat İnce de katıldı.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir