Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nde sosyal medyanın politik gücü tartışıldı -Siyaset Bilimi Uzmanı…

  • Yazı boyutu
Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nde sosyal medyanın politik gücü tartışıldı 
  -Siyaset Bilimi Uzmanı…

Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nde sosyal medyanın politik gücü tartışıldı -Siyaset Bilimi Uzmanı Ermiş: -"Sosyal medyanın aktif, doğru ve yerinde kullanımı, oya dönüşür"

Siyaset Bilimi Uzmanı Esen Ermiş, Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi'nde, "Sosyal Medyanın Politik Gücü; Yeni Medya, Yeni Düzen" konulu bir konferans verdi.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre Ermiş, üniversitenin konferans salonunda öğrencilere sosyal medyanın politik gücüne ilişkin bir sunum yaptı. Konferansa AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Bülent Gedikli, THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nevin Yörük ve öğrenciler katıldı.
     Ermiş, burada yaptığı konuşmada, sosyal medyanın profesyonelce yönetilmesi gereken bir mecra olduğunu söyledi. Doğru kullanıldığı taktirde bir çok avantajı yanında getiren sosyal ağların yanlış kullanımının büyük ve öngörülemeyen krizlere yol açabileceğine dikkati çeken Ermiş, bu krizin tahmin edilemeyecek bir hızda büyüyerek önüne geçilmesi zor bir hal alabileceğini ifade etti.
     Sunumunda, bazı siyasilerin sosyal medyayı kullanım biçimlerine de yer veren Ermiş, şunları kaydetti:
     "Türkiye'de bunu en iyi yapanlar Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan. Bu konuda çok başarılılar. İyi birer ekip kurmuşlar ve sosyal medyayı iyi kullanıyorlar. Bunun küresel ölçekte en iyi örneği ise ABD Başkanı Barrack Obama. John F. Kennedy, televizyonun yarattığı ilk ABD Başkanı'ydı. İnternetin yarattığı ilk başkan ise Barack Obama oldu.
     Her sosyal ağın kendine özgü bir yapısı ve kullanım şekli vardır. Siyasi liderler yer aldıkları sosyal ağların bu yapılarına uygun davranmalıdırlar. Örneğin Facebook'ta oluşturulmuş bir hayran sayfasında haber benzeri bir paylaşımla ikinci ağızdan içeriklerin oluşturulması uygun olabilirken, Twitter'da kesinlikle birincil ağızdan mesajlar yazılmalı, yeri geldiğinde takipçiler ile iletişime geçilmeli ve sorularına cevaplar verilmelidir. Zaman zaman siyaset dışı kişisel paylaşımlar yapmak kendilerinin de insan olduklarını hatırlatmak ve seçmenleri ile siyaset dışı farklı ortak noktalar yakalayabilmek açısından oldukça önemlidir. Böylelikle siyasetçiler daha ulaşılabilir hale gelir ve sosyal medyanın aktif, doğru ve yerinde kullanımı oya dönüşür."
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir